• BIST 1.534
 • Altın 409,211
 • Dolar 7,4299
 • Euro 8,9507
 • Kars 2 °C
 • Ardahan -2 °C
 • Iğdır 10 °C

İsraf Polisleri Radyodan seslerini duyurdular

İsraf Polisleri Radyodan seslerini duyurdular
Kağızman'da Dr. Mustafa Yalçın İlköğretim Okulu öğrencileri 'İsraf Polisi Projesi' çalışmalarına devam ediyor.

  Geçtiğimiz ay ‘Su İsrafı’ konusunda beğeni toplayan çalışmalarını bu ay da Enerji İsrafının Önlenmesi konusuyla sürdürdüler.

  Bu güzel çalışmalarını daha çok kişiye ulaştırabilmek için 18 Ocak saat 15.30 da Kağızman FM radyosunda söyleşi programı yaptılar. Hazırlanan afiş ve el ilanlarıyla bir yerden tasarrufa dikkat çekerek bir yerden de yapılacak radyo programını da halka duyurup daha çok insanın bilinçlenmesini sağladılar.

  Öğrenciler küçük yaşlarına rağmen ilçe halkına büyük mesajlar verdiler. Basit bazı önlemlerle çok önemli tasarruf sağlanabileceğini bir kez daha hatırlattılar. Bu sayede ihtiyaçlarımızdan kısıtlamadan ülke ekonomisine, aile bütçesine ve çevrenin korunmasına katkı sağlanacağını anlattılar.

  Enerji kaynaklarının hızla tükendiği ve küresel ısınmanın tüm canlı yaşamını olumsuz etkilemesinin gün geçtikçe arttığı dünyamızda insanlara daha bilinçli olma konusunda görevler düştüğünü belirttiler. Savaşların ana sebeplerinden olan enerjinin ülkeler için önemini vurguladılar. Ülkemizin de enerji ihtiyacının yüzde 70’ini dış ülkelerden satın aldığını hatırlatarak, israfı önlemenin aslında kalkınmanın önündeki engeli kaldıracağını vurguladılar.

  Günlük hayatımızda olmazsa olmazımız elektriğin kullanımında dikkat edilerek sağlanacak büyük tasarrufların da ip uçlarını verdiler.

  Programa katılan öğrenci ve öğretmenler; seslerinin ulaşmasına yardım eden başta Kağızman FM’e; başından beri yanlarında olan Kağızmanın Sesi Gazetesine; projelerini kendi okullarında da hayata geçiren ve destek olan okullarla; Dr. Mustafa Yalçın İlköğretim Okulu Müdürü Mithat Aygün’e ve İlçe Kaymakamı Şuayib Gürsoy’a teşekkürlerini sundular.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751