• BIST 1.378
 • Altın 455,911
 • Dolar 8,1215
 • Euro 9,6955
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 8 °C

KALDIRIM İŞGAL EDENLERDEN İŞGALİYE PARASI ALINACAK

KALDIRIM İŞGAL EDENLERDEN İŞGALİYE PARASI ALINACAK
KALDIRIMLARA İŞ YERLERİ TARAFINDAN KOYULAN MALZEMELERE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ "OTO VE TRAKTÖR GALERİLERİ ŞEHİR DIŞINA ÇIKARILACAK"

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, nisan ayından itibaren il merkezinde kaldırımları işgal eden iş yeri sahiplerinden işgaliye parası alacaklarını söyledi.

Açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bozkuş, kaldırımların esnaflar tarafından işgal edildiğini ve defalarca ikaz etmelerine rağmen malzemelerin kaldırılmadığını belirtti. Belediye olarak esnaflardan işgal ettikleri yerlerden işgaliye parası alacaklarını ifade eden Nevzat Bozkuş, “2010 yılı Kars için atılım yılı olacak. Belediye olarak nisan ayı itibariyle şehrin birçok bölgesinde çalışmalar başlatacağız. Bu çalışmalarımız arasında yol ve kaldırımlarda var. Yol ve kaldırımlar yapıldıktan sonra yayaların kullandığı kaldırımlara iş yerleri tarafından koyulan malzemelere müsaade etmeyeceğiz. Ama ısrarla kaldırımlara malzemelerini koymak isteyen esnaflarımızdan da işgaliye parası alacağız. Eğer kaldırım işgal ediliyorsa bunun bir bedeli olmalı, bunu belediye olarak alacağız" dedi.

Başkan Nevzat Bozkuş, il genelinde dağınık bir şekilde olan oto ve traktör galerilerine çeki düzen vereceklerini belirterek, “Otomobil ve traktör galerilerini il dışına çıkartacağız. Sanayi bölgesinde kendileri için ayrılmış yerler var, ama bazı arkadaşlarımız çeşitli bahanelerle şehir merkezinde kalmakta direniyor. Şehir merkezinde kaldırım ve caddeleri işgal eden Traktör ve otomobiller yol ve kaldırımları tamamen kapatmış. Modern şehircilik anlayışında böyle bir şey olamaz. Biz belediye olarak şehrin estetiği ve güzelliğini ön plana çıkartmayı hedefliyoruz. Bu çalışmaları yaparken de bu tür şeylere izin vermeyeceğiz. Bunun için oto ve traktör galerisi çalıştıran arkadaşlarımız biran evvel kendilerine ayrılan sanayi bölgesindeki yerlerine taşınarak müşterilerini o bölgeye çekmelidirler. Bu şekilde mağdurda olmazlar. Amacımız insanları mağdur etmek değil bu insanlara hizmet etmektir. Kars için çok güzel plan ve projelerimiz var, bunları hayata geçirince kentin çehresi değişecek. Ödenekler hazır, projeler hazır, sadece kazma vurmak kalıyor. O da kısmet olursa nisan ayında" şeklinde konuştu

 • Yorumlar 3
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751