• BIST 1.471
 • Altın 413,547
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -2 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 2 °C

Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Genel Başkanı Sami Evren KESK bileşenlerine destek vermek ve Vali Kara ile görüşmek için Kars’a geldi

Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Genel Başkanı Sami Evren KESK bileşenlerine destek vermek ve Vali Kara ile görüşmek için Kars’a geldi
KESK Genel Başkanı Sami Evren, SES Genel Başkanı Bedriye Yorgun ve Eğitim Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, KESK üyeleriyle birlikte Öğretmenevi'nde dayanışma yemeğinde bir araya geldiler.

KESK Genel Başkanı Sami Evren, SES Genel Başkanı Bedriye Yorgun ve Eğitim Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, KESK üyeleriyle birlikte Öğretmenevi’nde dayanışma yemeğinde bir araya geldiler.

  Burada bir konuşma yapan KESK Genel Başkanı Sami Evren, “Kanun devleti değil hukuk devleti, kanun adamı değil hukuk adamı olmak gerek” dedi. Haklı ve meşru taleplerini her zaman savunacaklarını da ifade eden Evren, “Her şeyden taviz veririz fakat özgürlüklerimizden taviz vermeyiz. Bunu asla tartışma konusu yapmayız” diye konuştu.

  Evren, daha sonra şunları söyledi:

  “Biliyorsunuz Kars’ta 25 Kasım’da bir günlük iş bırakma eyleminden önce sizlerin yapmış olduğu demokratik eylemlere karşı gözaltılar gerçekleşti. Bu nedenle Sayın Kars Valisi Ahmet Kara ile görüştüm ve Kars’a gelerek ve bu konuda kendileri ile görüşmek istediğimi belirttim. Kendileri de görüşmemizin mümkün olduğunu söylediler. Burada ortaya çıkan anti-demokratik örgütlenme özgürlüğünün önüne oluşan polisiye tutumların yanlış olduğunu kendisine anlatacağız. Buradaki demokratik hayat ve akışın bizlerinde ne yapmak istediğimizi paylaşacağız. Umarım yararlı olur ve sizlerin Kars’taki faaliyetleriniz engellenmez. Mücadelelerimizi bir bütün olarak algılıyoruz ve kavrıyoruz. Hukuk haklıdan yanadır, hukuk haksızın yanında olamaz. O nedenle biz hukuksal ve meşru mücadelemizi bundan böylede Kars’ın en işlek caddelerinde ifade etmeye devam edeceğiz. Bunu kimse engelleyemez. Bunu ne Vali ve ne de Emniyet Müdürü engelleyemez. Engeller gözaltına alır, her türlü baskıyı kurar bizde her gün buraya geliriz. Dolayısı ile Kars’taki bu demokratik uyanışı ve mücadeleyi ne Valiye nede Emniyet Müdürüne boğdurmayız. Herkes hukuka uygun davranacak. Kars’taki emekçilerin sendikaların faaliyetlerini engellemeyi aklının ucundan bile geçirmeyecek. O zaman o devlet kanun devleti olur. O zaman Vali Kanun Valisi olur. Ama biz hukuk devleti olmasından yanayız. Biz sendikal hak ve özgürlüklerin engellenmemesinden yanayız. Çünkü bunu engellerseniz demokrasiyi yok edersiniz. Demokrasiyi yok ederseniz insanı değersizleştirirsiniz. Böyle şeyleri Kars’taki kamu çalışanlarının hak etmediğini düşünüyorum. Bu nedenle Sayın Valiye bu mücadelenin ne anlama geldiğini anlatacağız. Arkadaşlarımız ile ilgili olarak açılan idari ve adli soruşturmaların yanlış olduğunu ve Kars’ın bir polis özgürlük alanlarımızı yok ettiğini bir kez daha anlatacağız. Bütün bu doğruları ve demokratik haklarımızı anlatacak ve haklarımızı sonuna kadar koruyacağız”

  Evren ayrıca, “Her şeyi konuşuruz, her türlü diyaloga açığız. Ancak bir tek şeyden vazgeçmeyiz. Özgürlüklerimizi engelleyen, hak arama mücadelemizi engelleyen kim olursa olsun karşısında KESK’i ve KESK’in dostlarını görür. Çünkü sendikalar üyelerinin hak ve çıkarlarını koruyan örgütlerdir. Eğer üyelerinizin hak ve çıkarlarını koruyamıyorsanız sendikal mücadelede de başarılı değilsiniz demektir” diye konuştu

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751