• BIST 1.378
 • Altın 457,381
 • Dolar 8,1473
 • Euro 9,7258
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 5 °C
 • Iğdır 16 °C

Kamu-Sen’den KHA’ya ziyaret

Kamu-Sen’den KHA’ya ziyaret
Kamu-Sen Kars Şubesi Kafkas Haber Ajansına “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu

Kamu sen Kars İl Başkanı Erhan Sarıkaya beraberinde Türk Sağlık Sen Şube Sekreteri Murat şanlı ve  diğer yöneticilerle birlikte K H A (Kafkas Haber Ajansı) kurucusu ve genel yayın yönetmeni Bedir Altınok’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Kamu Sen İl Başkanı Erhan Sarıkaya ve Türk Sağlık Sen Şube sekreteri Murat Şanlı, Kafkas Haber Ajansı’nı (KHA) ziyaret ederek Ajansın Genel Müdürü Bedir Altunok’a “Hayırlı olsun” dileklerinde bulundular.

 

Kamu Sen İl Başkanı Erhan Sarıkaya, sendikalarının Türkiye genelinde ve Kars’ta yaptığı faaliyetleri de anlatarak, “Ülkemizden gerek görsel medya gerekse yazılı medyanın mihenk taşını oluşturan yegane unsur hiç şüphesiz haber ajanslarıdır. Ülke gündemi ajansların geçtiği haberler çerçevesinde şekillenir. Bu kapsamda Kars’ta böyle bir haber ajansının kurulaması ilimiz için bir şanstır. Bu bağlamda böyle güzel bir hizmetin ilimizde verilmesi gerek yurt içi ve gerekse uluslararası anlamda sesimizin duyulmasına vesile olan sizlere, mensubu bulunduğum konfederasyonum ve sendikalarımız adına teşekkür eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz” dedi.

 

Sarıkaya daha sonra şunları söyledi:

“Bilindiği üzere Türkiye’nin en büyük ve en köklü sendikalarından birini bizler, Türkiye Kam-Sen Konfederasyonunu Kars’ta temsil etme gayret ve çabası içerindeyiz. Memurlarımızın haklarının aranması mücadelesinde üzerimize düşen görev bilinci içerisinde çalışan ve kamu arasında bir köprü vazifesi görerek çalışma hayatımızın düzenlenmesinde insanımızın daha güzel hizmetler almasında memurumuzun da insanca yasayacağı bir gelir seviyesine ulaşmasında üzerimize yüklenen misyonun gereğini yapmaktayız. Bu mücadele zor ve meşakkatli bir mücadeledir. Fakat; zorluklar ne kadar çok olsa da çalışma azmi ve hizmet aşkı ile hiçbir beklentisi olmadan “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” felsefesinden yola çıkan yönetim kurulu arkadaşlarım her türlü zorluğa rağmen gönüllü bir nefer gibi üzerilerine düşeni hakkıyla yerine getirmektedirler. 2007 yılı Kasım ayından göreve seçildim ve o günden itibaren sendikamızın hak ettiği yerde olması için ben ve arkadaşlarım mücadele verdik bu geldiğimiz bu noktada sabrımızın meyvesini Kars’ta fazlası ile aldığımızı ve çalışmalarımızla takdir topladığımız toplumumuzca da gözlemlenmektedir. 2007 yılında 400 üye ile aldığım Türk Sağlık Sen Kars Şubesinin bugün üye sayısı 3 yılda yüzde 270 artarak bin 67 olmuştur. Bu; sabrın, özverinin ve dürüstlüğün bir tecellisidir. Bizlere teveccüh eden, bizleri bu mücadelemizde yalnız bırakmayan değerli sendika üyelerimize, konfederasyonumuzun çatısı altında bayrağı zirvede tutma mücadelesi veren bağlı sendikalarımızın Şube Başkanlarına, İl temsilcilerine ve yönetim kurulu üyelerine bu vesileyle bir defa daha teşekkür ederim”

 

Türk Sağlık Sen Kars Şube Sekreteri Murat Şanlı ise düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Kafkas Haber Ajansı (KHA) bölgemizde habercilik anlamında bir ilktir ve diğer illerimize örnek teşkil etmektedir. Bu kazanç sadece Kars’ın değil ülkemizin bir kazanımıdır. Tarafsız gazetecilik ilkelerinden asla taviz vermeden halkın haber alma hakkına sahip olabilmesi için bu tür ajansların çizgisinden ödün vermemesi gerekmektedir. Değerli gazeteci dostumuz Bedir Altınok’un bu kararlı mücadelesinde sivil toplum örgütleri ve sendikalar olarak üzerimize düşen desteği vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türk Sağlık Sen Kars Şubesi olarak görsel ve yazılı medyanın toplum üzerinde ne denli etkin olduğunun bilincindeyiz. Bunun için ilimizde hizmet vermekte olan gerek görsel ve gerekse yazılı yerel basınımızda ikili ilişkilerimize her zaman önem verdik. Memurlarımızın sıkıntılarının çözüm noktasında şüphesiz en büyük destekçimiz basın kuruluşları ve onların değerli temsilcileridir. Bu vesileyle Kafkas Haber Ajansı’nın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor ve başarılarının devamını temenni ediyorum”

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KHA Kurucusu Bedir Altunok da, “Kafkasya’nın Başkenti olarak lanse edilen Kars’ta böyle bir ajans kurma düşüncesi uzun zamandır hayata geçirilmesi beklenen bir projeydi. Merkezi Kars’ta kurulan KHA, Kafkasya bölgesindeki yapılanmanın ardından ülke geneline yayılacak” dedi.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751