• BIST 1.360
 • Altın 452,649
 • Dolar 8,1489
 • Euro 9,6915
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 5 °C
 • Iğdır 12 °C

Karara alkışlı protesto

Karara alkışlı protesto
Buradan Karslılar olarak bu kararı kınadığımızı alkışlarımızla ifade ediyoruz

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, “Türkiye Buluşmaları” konulu toplantıda yaptığı konuşmada temsilciler meclisinde alınan soykırım kararını Kars’ta alkışlarla protesto etti.

 

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’ndaki toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, slayt gösterisi eşliğinde yaptığı hizmetleri ve projelerini anlattı.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, salondaki partililere hitaben yaptığı konuşmada yerel yönetimlerde başarının nasıl elde edileceği, örnek projelerin nasıl hayata geçirilmesi gerektiğini ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konularını ela aldı. 

 

KARAR HEM GÜLÜNÇTÜR, HEM DE ACIDIR

Tanrıverdi, demokratik açılıma değinmeden önce Amerika Temsilciler Meclisi’nde alınan soykırım kararına değindi. Tanrıverdi, “Asya’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta milyonlarca insanı evlerinden, yurtlarından edip insanlık dışı işkenceler yapanların özellikle Filistin’deki insanlık dramına seyirci kalmaları, 1915’de yaşananları, bilmeden, öğrenmeden, tarihi belgelere dayanmadan soykırım olarak nitelemesi hem gülünçtür, hem de acıdır. Bilmelidirler ki kendi ayıplarını örtemeyeceklerdir.” dedi.

 

KARAR PROTOKOLLERİ DURDURMA RİSKİNİ ORTAYA ÇIKARMIŞTIR

Karanın protokolleri durdurma riskini de beraberinde getirdiğini kaydeden Tanrıverdi, “Bir parlamenter olarak ifade ediyorum ki dün alınan karar protokolleri durdurma riskini ortaya çıkarmıştır, bu kararla yol alma zorlaşmıştır. Türkiye hiçbir zaman baskı altında karar almaz ve bundan sonra da almayacaktır. Bu noktadan sonra parlamentodan olumlu bir netice çıkacağını beklemek oldukça zorlaşmıştır. Herkes bu noktadan sonra daha hassas, daha duyarlı bir şekilde konuya yaklaşmalıdır. Uzaktan ve bilmeden ahkam kesmemelidir. Buradan bu senato üyelerini tekrar uyarıyoruz. Amerika Birleşik Devletlerinin özellikle devlet başkanının bu sürece ilişkin olarak daha hassas yaklaşması, sürecin bu noktada kalması yönünde çalışmalarını yapması gerektiğine inanıyorum. Aksi halde tekrar ifade ediyorum bu karar Türkiye-Ermenistan ile normalleşme sürecini askıya alabilir. Amerika Birleşik devletleri Türkiye ilişkilerini oldukça sıkıntıya sokar.” şeklinde konuştu.

 

ALKIŞLI PROTESTO

Tanrıverdi, Türkiye’de ve Dünyada böylesi önemli gündem maddelerinin yaşandığını da ifade ederek, “Biz bir süreci yaşıyoruz. Bu süreci hep beraber yaşadığımız için ne olması, ne kalması yönünde yorumlarımı yapıyoruz. Bu noktada katkılarınızı ve önerilerinizi her zaman bekliyoruz. Ancak bu kararı kınadığımızı, buradan Karslılar olarak kınadığımızı alkışlarımızla ifade ediyoruz.” diye konuştu.

 

Toplantıya; AK Parti Kars Milletvekili Mahmut Esat Güven, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, AK Parti İl Başkanı Ensar Erdoğdu, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Yağcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Tüzen, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen. Selim belediye Başkanı Muhittin Yücel ve partililer katıldı.

 • Yorumlar 2
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751