• BIST 1.210
 • Altın 485,036
 • Dolar 7,8553
 • Euro 9,2901
 • Kars 7 °C
 • Ardahan 6 °C
 • Iğdır 11 °C

Kars-Ardahan Bölge Barosu yine birinci oldu

Kars-Ardahan Bölge Barosu yine birinci oldu
Kars Ardahan Bölge Barosu, 5 - 6 Mayıs tarihleri arasında Van’da 5’incisi düzenlenen Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışmasında yine Doğu Anadolu Bölge birincisi oldu.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Van Barosu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Bitlis, Erzurum, Kars-Ardahan Bölge Barosu ve Van Barosunun katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Arası Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Kars-Ardahan Bölge Barosu aldı. Yarışmada Van Barosu ikinci, Erzurum Barosu ise üçüncü oldu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Sinem Hacıeminoğlu ve İstanbul Barosu SEM Sorumlusu Nevzat Aydın’ın yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisi Prof. Dr. Hamide Zafer, Emekli Savcı Kazım Özok ve Av. Dr. Ali Pehlivan’dan oluştu.

Yarışmada Kars-Ardahan Bölge Barosundan Takım Çalıştırıcısı Av. Selda Dalgınlı koordinatörlüğünde stajyer avukatlar Zeynep Aydemir, Gelturan Sinan Yılmaz, Halil Sunca ve Ömer Fatih Köksoy başarı ile temsil etti.

Stajyer Avukatlar, 15 - 16 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek olan Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışmasında, Türkiye Birinciliği için yarışacak.

Yarışmanın ardından Kars’a dönen Kars-Ardahan Bölge Barosu Başkanı İbrahim Baştimar, Yazı İşleri Müdürü Yemen Günerhan, Av. Güven İris, Koç Av. Selda Dalgınlı ile stajyer avukatlar Zeynep Aydemir, Gelturan Sinan Yılmaz, Halil Sunca ve Ömer Fatih Köksoy’u Baro’nun Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Yardımcısı Av. Nahide. A. Mehmedoğlu, Pervin İşkey, Mahmudiye Üstebay Kara ve baro personeli çiçekle karşıladı.

Yarışmada Kars ve Ardahan’ı başarıyla temsil eden stajyer avukatlar, kazandıkları kupayı Kars Adliyesindeki Kars-Ardahan Bölge Barosundaki daha önce kazanılan kupaların arasına koydular.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Kars-Ardahan Bölge Barosu Başkanı Av. İbrahim Baştimar, TBB tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışmasının 5 - 7 Mayıs tarihleri arasında Van’da gerçekleştirildiğini söyledi.

Yarışmanın formatı gereği Karadeniz Gölgesi 2’ye ayrıldığı için 8 bölgede yapıldığını da söyleyen Baştimar, Doğu Anadolu birincisi olan Kars-Ardahan Bölge Barosunun 15 - 16 Eylül’de Ankara’da yapılacak olan Türkiye finalinde birinci olacaklarına inandıklarını belirtti.

Kars Barosuna bağlı önceki dönem stajyer avukatların da 3 yıl üst üste bölge ve 2015 ve 2016 yılları arasında Türkiye birincisi olduklarını açıklayan Kars-Ardahan Bölge Barosu Başkanı Baştimar, stajyer avukatları kendilerini gururlandırdıkları için teşekkür etti. 

kars-ardahan-bolge-barosu-yine-birinci-oldu-(1).jpgkars-ardahan-bolge-barosu-yine-birinci-oldu-(2).jpgkars-ardahan-bolge-barosu-yine-birinci-oldu-(3).jpgkars-ardahan-bolge-barosu-yine-birinci-oldu-(4).jpgkars-ardahan-bolge-barosu-yine-birinci-oldu-(5).jpgkars-ardahan-bolge-barosu-yine-birinci-oldu-(6).jpgkars-ardahan-bolge-barosu-yine-birinci-oldu-(7).jpg

 • Yorumlar 11
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751