• BIST 1.471
 • Altın 414,727
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -4 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 2 °C

Kars-Ardahan-Iğdır Belediye-iş Sendikasının 9.uncu olağan genel kurulu yapıldı

Kars-Ardahan-Iğdır Belediye-iş Sendikasının 9.uncu olağan genel kurulu yapıldı
Ayçiçek, Grand Anı Hotelde Kars-Ardahan-Iğdır Belediye-iş Sendikasının 9.uncu olağan genel kurul toplantısına katıldı.

 

Kars-Ardahan-Iğdır Belediye-iş Sendikasının 9.uncu olağan genel kurulu yapıldı. Tek listeyle seçime giren Himmet Bozan üyelerin tamamının oyunu alarak tekrar Belediye-İş Sendikası şube başkanlığına seçildi.

 

Genel kurulda konuşma yapan, Belediye-İş Sendikası Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek, Ülkenin çok ciddi bir süreçten geçtiğini belirterek, “Çalışma hayatının önünde devasa sorunlar vardır. Ülkemizde işsizlik sorunu var, çalışan kesim şu anda yoksulluk sınırının altında çalışıyor. Dolayısıyla ülkemizdeki temel sorun işsizlik sorunudur. Hal böyle iken bir taraftan işsizlik sorunu var, bir taraftan da çalışanların önünde temel sorunlar var. Temel sorun işsizlik. İşsizlik sorunu ise bu bölgede daha da fazla kendisini öne çıkarmakta. Her hanede aşağı yukarı 1 kişi çalışıyor ya da çalışmıyor. Onun ötesinde ailelerimiz anneler, babalar sofrasından, giyiminden kısarak yani sosyal hayatını idame ettirirken birçok şeyinden kısarak çocuklarını okutmak istiyorlar. Zor koşullarda çocuklarını okutuyorlar. Ama okuyan çocuklar mezun olduktan sonra ya kahvehane köşelerinde ya meyhane köşelerinde ya sokakta. Gerçekten iş yok, aş yok, ekmek yok” dedi.

 

Yılda aşağı yukarı 500 bin, 600 bin, 1 milyon gencin mezun olduğunu ama iş, aş bulamadıklarını ifade eden Ayçiçek, şöyle konuştu:

“Hal böyle iken Türkiye de bakıyorum gündem çok farklılaşabiliyor. Sanki bu sorunlar yokmuş gibi, Türkiye de her şey güllük gülistanlıkmış gibi gündem farklı şeylerden kamufle ediliyor. İşte Ergenekon Davası diyorlar, işte kardeşlik projesi diyorlar, Ermeni Soykırımı diyorlar. Yani 100 yıl önce 1915 yıllarında olmuş. Nasıl olmuş ben bilmiyorum. Zaten de bilende yok. Ama olmuş. O yüz yıl öncesi bugünlere taşınıyor. Ama asıl olan işsizlik sorunu devamlı şekilde kamufle ediliyor. Türkiye de sadece işsizlik sorunu da yok. Türkiye de hukuksuzluklarda var. Hepimize her şeyden daha fazla gerek olan hukuk maalesef birileri tarafından çiğnenmektedir.”

 

Kars-Ardahan-Iğdır Belediye-İş Sendikası Şube Başkanlığına seçilen Himmet Bozan da delegelere teşekkür ederek, belediye işçilerinin sorunlarıyla her zaman yakından ilgileneceğini söyledi.

 

Kars-Ardahan-Iğdır Belediye-İş Sendikası Başkanı Himmet Bozan’ın liseti şu isimlerden oluştu:

Şube Başkan Yardımcısı Orhan Taş, Şube Mali Sekreteri Şahamettin Çolak, Yönetim Kurulu üyesi Muharrem Açıkgöz, Yeönetim Kurulu üyesi Oktay Tabaru, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Adnan Şahin, Kader Özdemir, Mehmet Aziz Alhas, Volkan Bozkurt, Tahir Kalafat, Denetleme Kurulu Asil: Murat Işık, Nesir Şeren, Abubekir Erkmen, Denetleme Kurulu Yedek: Çerkez Sevindik, Pehlül Kamacı, Nebahat Kaysim, Disiplin Kurulu Asil Üyeleri : Yücel Ergüven, Adem Akpolat, Cemalettin Arslan, Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri: Hakan Artuğ, Abbas Güneş, Göksel Çakmakçı, Üst Kurul delegeleri: Himmet Bozan, Zafer Türk.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751