• BIST 109.963
  • Altın 272,976
  • Dolar 5,7645
  • Euro 6,4135
  • Kars -3 °C
  • Ardahan -4 °C
  • Iğdır 3 °C

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu, Kültür Merkezi açıyor

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu, Kültür Merkezi açıyor
Merkezi Başkent Ankara’da bulunun Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu tarafından çok kapsamlı bir şekilde hizmet verecek olan Kültür Merkezinin açılışı, 1 Aralık 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Tacettin DURMUŞ / KARS MANŞET

Ankara’da Kars Ardahan Iğdır halkına çok yünlü olarak hizmet verecek olan KAI Kültür Merkezi, Başkent Ankara’nın Altındağ ilçesinde Altınpark Mahallesi, Altınpark Cad. No: 27’de faaliyetlerine başlayacak.

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, federasyon bünyesinde faaliyet gösterecek olan derneğin, yöre halkının her türden sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştireceği ve Kars, Ardahan, Iğdır dışında yaşayan yöre halkının Başkent Ankara’daki en önemli buluşma ve kaynaşma merkezi olacağına dikkat çekti.

Derneğin açılışının düzenlenecek törenle 1 Aralık 2018 Cumartesi saat 13.00’da yapılacağını açıklayan Genel Başkan Yıldırım, açılışa Kars Ardahan Iğdır Milletvekilleri, belediye başkanları, Ankara’da yaşayan birçok bürokrat, diğer milletvekilleri, işadamları, STK ve siyasi parti temsilcileri ve yöre halkının katılacağını söyledi.

KAI Kültür Merkezinin, Ankara’da ve il dışında yaşayan Kars Ardahan ve Iğdırlıların en önemli buluşma merkezi olacağına da dikkat çeken Erdoğan Yıldırım, gazetemize yaptığı açıklamada: “Açılışını gerçekleştireceğimiz dernek bünyesinde yöre halkımız her türden sosyal ve kültürel aktiviteler yapacak. Yöre halkımız bir araya gelecek ve öz kültürümüzü yaşatmak için etkinlikler düzenleyecek. İsteyen vatandaşlarımız ve derneklerimiz çeşitli paneller, söyleşiler, sergiler, atölye çalışmaları, kurslar, kermesler ve geceler düzenleyebilecek. Derneğin kapısı tüm halkımıza açık olacak. Derneğimiz bünyesinde hemşehri turizmin geliştirmek için çalışmalar yapacağız. Yıllar önce çeşitli nedenlerle Kars, Ardahan ve Iğdır’dan koparak göç eden ama doğduğu yeri unutmayan yöre halkımızın kendini memleketinde hissetmesi için derneğimiz önemli bir buluşma noktası olacaktır.” dedi.

kars-ardahan-igdir-dernekler-federasyonu,-kultur-merkezi-aciyor-(1).jpgkars-ardahan-igdir-dernekler-federasyonu,-kultur-merkezi-aciyor-(1).jpegkars-ardahan-igdir-dernekler-federasyonu,-kultur-merkezi-aciyor-(2).jpegkars-ardahan-igdir-dernekler-federasyonu,-kultur-merkezi-aciyor-(3).jpegkars-ardahan-igdir-dernekler-federasyonu,-kultur-merkezi-aciyor-(4).jpegkars-ardahan-igdir-dernekler-federasyonu,-kultur-merkezi-aciyor-(5).jpeg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751