• BIST 110.477
  • Altın 275,921
  • Dolar 5,8011
  • Euro 6,4759
  • Kars 3 °C
  • Ardahan 5 °C
  • Iğdır 6 °C

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu’ndan E-Ticaret Sempozyumu!

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu’ndan E-Ticaret Sempozyumu!
Ankara’da bulunan Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu bu yıl ilki olacak KAIFED 1. Uluslararası E-Ticaret Sempozyumu’nu gerçekleştiriyor. Sempozyum 15 Haziran Saat: 09.00-17.00 arası Wyndham Ankara Hotel’de gerçekleştirilecek.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Dünya’da 100 milyar dolar, ülkemizde 4 milyar dolar ticaret hacmine sahip e-ticaret platformları artık ticaretin yeni rotası haline gelmiş bulunmaktadır. Bu büyük pazar farkında olan KAIFED Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım bu sene federasyon olarak KAIFED 1. Uluslararası E-Ticaret Sempozyumu’nu düzenliyor.

Sempozyumda işlenecek konular arasında Dijital Dünya’nın fırsatları, Türk ürünlerinin Dünya Pazarındaki payı ve özellikle e-ticaret pazarındaki payı, dijital platformlarda ürünlerin satış stratejileri, özellikle dünyada e-ticaret pazarının en büyük payına sahip Amazon.com üzerinden satışların nasıl gerçekleştirileceği yer alacak. Wyndham Ankara Hotelde business class bir sempozyum gerçekleştireceklerini belirten KAIFED Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, bu sempozyum için ülkemizde Dijital Dünya alanında, Amazon.com ile ikili anlaşmaları bulunan girişimci, işin uzmanı Ekim Nazım Kaya bizler için Amerika’dan sempozyumda konuşmacı olmak için katılacağını belirtti. Ekim Nazım Kaya’nın yanında bir diğer konuşmacı olarak da hemşerimiz KAIFED İş Geliştirme Komisyonu Koordinatörümüz Seyfettin Boğazlı katılacak. Kendisi sahibi olduğu şirket ile ülke çapında birçok şirkete yurt dışı ticari danışmanlık ve yurt dışı eğitim danışmanlığı sağlamaktadır.

KAIFED Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım yaptığı açıklamada, “Gelişen ve globalleşen yeni Dünya düzeninde bizlerinde var olması gerekiyor. Bizler nasıl Ankara’da hemşerilerimizi bir arada tutmayı sağlıyorsak gerçekleştireceğimiz bu tarz sempozyumlarla hemşerilerimize ticari faaliyetler konusunda da destek olmaya çalışıyoruz. Kars Ardahan ve Iğdırlı hemşerilerimiz dijital platformlarda yer alarak ticari faaliyet olarak daha da güçlenecek ve isimlerini gerek ülke çapında gerekse de dünya çapında daha kolay duyurabilecekler. Bizler bu sene bu sempozyumun ilkini Ankara’da gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da hemşerilerimizin yoğun olduğu diğer illerde de bu tarz sempozyumlar düzenlemeye devam edeceğiz. Her şey Kars Ardahan ve Iğdırlı hemşerilerimiz için.” dedi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751