• BIST 1.506
 • Altın 406,104
 • Dolar 7,2461
 • Euro 8,7269
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -2 °C
 • Iğdır 7 °C

KARS BELEDİYE BAŞKANI BOZKUŞ'TAN 'RUHSAT' UYARISI

KARS BELEDİYE BAŞKANI BOZKUŞ'TAN 'RUHSAT' UYARISI
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, birçok işyerinin ruhsatsız çalıştırıldığını belirterek, "Kimsenin ekmek teknesini kapatmak istemiyoruz

Bu uyarılarımıza rağmen halen işyerlerine ruhsat almayan vatandaşlarımız varsa bundan sonra yapılacak bir şey yoktur" dedi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ruhsatsız işyerlerini son kez uyardı. İl genelinde birçok işyerinin ruhsatsız çalıştırıldığını belirten Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, işyeri sahiplerinin mağdur olmamaları için biran evvel belediyeye müracaat ederek ruhsatlarını almaları gerektiğini kaydettiler.

Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ise il genelinde birçok işyerinin ruhsatsız olduğunu kaydetti. Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin çalıştıklarını söyleyen Başkan Bozkuş, il genelinde bulunan ruhsatsız işyeri sahiplerini tek tek uyardıklarını kaydetti. Başkan Bozkuş, "Bu uyarılarımıza rağmen halen işyerlerini ruhsatlandırmayan vatandaşlarımız var. Yaptığımız bütün bu ikazlara rağmen halen işyerini kaçak olarak çalıştıranlara artık yapacağız bir şey yok. Ruhsatsız işyerlerini kapatacağız. İşyeri sahiplerinin biran evvel ruhsatlarını almaları gerekiyor. Belediye olarak işyeri sahiplerine her türlü kolaylığı sağlayacağız" dedi.

VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMEMEMİZ SÖZ KONUSU OLAMAZ

Uygulamayla işyeri sahiplerinin mağdur edilmediğini Başkan Bozkuş, "Hiçbir esnafımızı mağdur etmeyiz. Biz sadece yasalar çerçevesinde işyeri açan ve işletmecilik yapan esnaflarımızın 'İşyeri açma ruhsatlarını' almalarını istiyoruz. Yasa da bunu öngörüyor. Yasal olmayan bir şey yapmıyoruz. İşyerini ruhsatsız çalıştırmak kanunen de yasaktır. Biz de kanunları uyguluyoruz. 2009 yılından beri vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Halen ruhsatı olmayan vatandaşlarımız var. Biz kimsenin ekmek teknesini kapatarak mağdur etmek istemiyoruz. Kapatmak isteseydik defalarca uyarmazdık, işyerini kapatırdık ve kanunen de buna hakkımız var. Buna rağmen biz sadece uyardık. Vatandaşlarımız biran evvel belediyeye müracaat ederek ruhsatlarını alsınlar. Görevli personelimiz kendilerine her türlü kolaylığı sağlayacaktır" diye konuştu.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gün boyu yaptığı denetimlerde birçok işyerinin yapılan tüm uyarılara rağmen halen ruhsatsız çalıştırıldığı görülürken, bundan sonra uyarıları dikkate almayan işyeri sahipleri hakkında yasal işlem uygulanacağı ve işyerlerinin kapatılacağı kaydedildi.

 • Yorumlar 5
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751