• BIST 115.748
  • Altın 391,772
  • Dolar 6,8651
  • Euro 7,7192
  • Kars 23 °C
  • Ardahan 23 °C
  • Iğdır 31 °C

Kars Belediyesi’nin “Mor Hattı” hizmete girdi

Kars Belediyesi’nin “Mor Hattı” hizmete girdi
Kars Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi tarafından vatandaşların doğrudan ulaşabilecekleri “Mor Hat” uygulamasını hizmete aldı.

Kars Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada; Kars’ta özellikle Covid-19 salgını tedbirleri ile evde kalma sürecinde kadına yönelik şiddet ve çocuk mağduriyetlerinin artığına dikkat çekildi.

Açıklamada, bu sorunların nedenleriyle birlikte ortadan kaldırılması için şehirde yaşayan her sosyal kesimden kadının korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesi amacıyla açılışı yapılan “Kars Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi”ne vatandaşların doğrudan ulaşabilecekleri “Mor Hat” bugün itibariyle hizmete girdiği bildirildi.

Kars Belediye Başkanlığından söz konusu hizmet ile ilgili olarak yapılan açıklamada; “Geçtiğimiz haftalarda Kars Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü’ne bağlı olarak açılışı yapılan ve çalışmalarını yürütmeye başlayan ofiste; fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalan, sosyal dışlanmaya ve her türlü ayrımcılığa uğrayan kadınlara hukuksal, psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmeti vermek, aynı zamanda çocuk mağduriyetlerinin giderilmesi adına dayanışma sağlamak, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasına yönelik olabildiğince yaygın farkındalık çalışmaları da ayrıca yürütülecek.

Hizmet vermeye başlayan ofiste bu amaç doğrultusunda sosyal hizmet uzmanı ve gönüllü psikologlar ile birlikte hukuk konusunda da destek sağlamak üzere avukatlar gelen taleplere göre faaliyetler yürütecek.

Bugün hizmete giren “Kars Belediyesi Mor Hat” sayesinde kentte mağduriyet yaşayan kadınlar direkt olarak ilgili kişilere ulaşarak destek talep edebilecekler.

Haftaiçi 08:00 – 17:00 saatleri arasında aranabilecek olan hatta, destek talep eden kadınlar doğrudan sosyal hizmet uzmanı tarafından karşılanacak. İhtiyaç sahibi kadınlara kontrollü biçimde hizmet vermek ve süreci takip etmek için de ayrıca takip çizelgesi oluşturularak program halinde çalışmalar yürütülecek. Kars Belediyesi Mor Hat: 0474 223 44 79” denildi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751