• BIST 1.358
 • Altın 452,348
 • Dolar 8,1412
 • Euro 9,6827
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 5 °C
 • Iğdır 12 °C

Kars Doğumevinde inceleme!

Kars Doğumevinde inceleme!
HABERİMİZ SES GETİRDİ! SAĞLIK İL MÜDÜRÜ DOĞUMEVİ'NDE İNCELEMEDE BULUNDU.

 KARS - Kars Doğum ve Çocuk Hastanesinde incelemede bulunan Sağlık İl Müdürü Fahri Sevinç, hastanede görevli 4 doktorun ikisinin askere gittiğini ikisinin de doğum iznine ayrıldığını söyledi. Sevinç ayrıca, sıkıntıyı giderebilmek için 2 doktor takviyesinde bulunduklarını da belirterek hasta yoğunluğunun belli saatlerde yaşandığını bununda domuz gribi endişesine kapılanların akın etmesiyle meydana geldiğini ifade etti.

  Ulusal ve yerel basında yer alan “Doğumevinde doktor yetersizliği hasta yakınlarını çileden çıkardı” haberleri üzerine Sağlık İl Müdürü Fahri Sevinç basın mensuplarıyla birlikte Hastaneye giderek incelemede bulundu.

  Sevinç, yaptığı açıklamada, “Kars Doğum Hastanesi’nde bu hafta hasta potansiyeli biraz fazla oldu. Kurban Bayramı nedeni ile hastanemize gelemeyen vatandaşlarımızın aynı anda müracaat etmesi sonucu bir yoğunluk yaşandı. Birde, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de domuz gribi tehdidi olması bu yoğunluğu artırdı. En ufak bir şüphe nedeni ile bile olsa hasta sayısı artmaktadır. Bu dönemde de hastanemizde 5 doktordan 2’si doğum iznine ayrıldı ve 2’si de askerlik görevlerini yerine getirmek için ayrıldılar. Bu doktorlarımız tayinle veya iddia edildiği gibi başka bir yere gitmiş değillerdir. Bununla birlikte hastanemizde doktor sayısı azaldı. Bundan dolayı da hizmetlerin aksaması için Sarıkamış’tan bir doktorumuzu ve Ana Çocuk Sağlığı Hekimliğinden bir uzman doktorumuzu burada geçici olarak görevlendirdik.  15 gün sonra da hastanemize yeni atanan bir doktorumuz göreve başlayacak. Asker olan arkadaşlarımızdan birisi 1 ay sonra dönüp göreve tekrar başlayacak. Ayrıca Sağlık Bakanlığımızda yeni doktorlar görevlendirecek” dedi.

BEDİR ALTUNOK

 

 • Yorumlar 11
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751