• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • Kars 4 °C
  • Ardahan 0 °C
  • Iğdır 13 °C

Kars Halk Kütüphanesi'nde El Sanatları Sergisi Açıldı

Kars Halk Kütüphanesi'nde El Sanatları Sergisi Açıldı
Kars Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2016-2017 el sanatları sergileri kapsamında el sanatları sergisi açıldı.

El sanatları yıl sonu sergisinde kursiyerler tarafından yapılan bir yıllık el ürünleri yer aldı. Sergide ahşap işlemesi, ahşap boya, kırk yama ve benzeri nakış çalışmaları her dalda el sanatının yer aldığı sergi açılışına Kars İl Halk Kütüphanesi sergi salonunda İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Yener Kaya, İş-Kur İl Müdürü Yusuf Bulut, İl Kültür ve turizm Müdürü Hakan Doğanay, Halk Eğitim Müdürü Acihan Koçoğlu ve davetliler katıldı. Sergi açılışında imam hatip lisesi kız öğrencileri semazen gösterisi büyük ilgi gördü.

Açılışta konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yener Kaya, "Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda usta öğreticilerimiz el sanatlarıyla ilgili yapmış oldukları çalışmaları bugün burada sergilemişler bizlerde değerli davetlilerimizle birlikte açılışını yapıyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve kursiyerlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. diye konuştu.

Ardından El sanatları ve giyim kursu öğretmeni Nuran Coşkunaras ise "Bugün kursiyer arkadaşlarımızla hazırlamış olduğumuz el sanatları ve giyim sergisini Kars Halk Kütüphanesi sergi salonunda açmış bulunmaktayız yılsonu sergimizde el sanatları, giyim kuşam ve el örgü işlemelerinin sergilendiği bir sergi. 14 kursiyerimizle birlikte yüz âdete yakın ürünümüz var burada." dedi.

Açılış ve konuşmaların ardından Kars İmam Hatip Lisesi Kız Öğrencileri semazen gösterisini sergiledi. Gösteri davetliler tarafından alkışlandı.

kars-halk-kutuphanesinde-el-sanatlari-sergisi-acildi-(1).jpgkars-halk-kutuphanesinde-el-sanatlari-sergisi-acildi-(2).jpgkars-halk-kutuphanesinde-el-sanatlari-sergisi-acildi-(3).jpgkars-halk-kutuphanesinde-el-sanatlari-sergisi-acildi-(4).jpgkars-halk-kutuphanesinde-el-sanatlari-sergisi-acildi-(5).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751