• BIST 1.358
  • Altın 451,644
  • Dolar 8,1374
  • Euro 9,6768
  • Kars 4 °C
  • Ardahan 5 °C
  • Iğdır 12 °C

Kars heyeti EMİTT’te‏

Kars heyeti EMİTT’te‏
Kars Valisi Ahmet Kara, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İl Genel Sekreteri Ali Salgar, Sarıkamış Kaymakamı Ahmet Altunbaş, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, sivil toplum kuruluşları, bal ve kaşarcılar ile bazı otel işletmecileri EMİTT Fuarı için İ

Kars Valisi Ahmet Kara, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İl Genel Sekreteri Ali Salgar, Sarıkamış Kaymakamı Ahmet Altunbaş, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, sivil toplum kuruluşları, bal ve kaşarcılar ile bazı otel işletmecileri EMİTT Fuarı için İstanbul’a gitti.

 

'14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT 2010'', Beylikdüzü'ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. Açılışta konuşan Günay, ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde EMITT'in geniş bir katılımla yapılmasında, düzenleyenler kadar Türkiye'nin turizm potansiyelinin olumlu gelişmesinin de payı olduğunu söyledi. Günay, geçen yıl dünya turizminin yüzde 4 gerilediğini, gelirlerin de yüzde 5 düştüğünü anımsatarak, Türkiye'nin böyle bir dönemde ilk 10 turizm ülkesi arasında, gelen turist sayısı açısından yılı artı ile kapatan tek ülke olduğunu kaydetti. Türkiye için turizmin tekstil ve otomotiv sektöründen daha önemli bir kaynak olduğunu dile getiren Günay, turizmin sadece ekonomik gelişme ve dönüşüm sağlamadığını vurguladı. Turizmi, aynı zamanda bir toplumsal dönüşümün, toplumları, şehirleri, ülkeleri birbiriyle tanıştıran büyük bir barış projesi olarak da önemsediklerini belirten Günay, turizmin sadece Türkiye'nin değil, 21. yüzyılın geleceğini şekillendireceğini söyledi. Bakan Günay, Türkiye'nin 2009 yılını gelen turist sayısı açısından artı ile kapatmasında İstanbul'un büyük katkısı olduğuna işaret ederek, kentin turist sayısının 2010 yılında daha da artacağını umduğunu belirtti. Kongre turizmine de ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Günay, kongre turizmi dolayısıyla gelen ziyaretçilerin kanaat önderi olması açısından İstanbul'un dünyada tanıtımında önemli bir görev üstlendiğini dile getirdi.

  Açılışın ardından Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, fuarın konuk ülkesi olan Mısır'ın Turizm Bakanı Zoheir Garranah ile birlikte stantları gezdi.

  Kars standı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da dikkatini çekti. Günay, stand görevlilerine başarılar diledi.


 

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751