• BIST 116.829
  • Altın 322,062
  • Dolar 6,0825
  • Euro 6,6031
  • Kars -2 °C
  • Ardahan -4 °C
  • Iğdır 2 °C

Kars polisi uygulamalı bilgilendirme yaptı

Kars polisi uygulamalı bilgilendirme yaptı
Kars Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri ışıklı kavşaklardaki yaya geçitlerinde yayalara uygulamalı bilgilendirme eğitimi yaparak, uyarıcı nitelikte el broşürleri dağıttı.

Volkan KARABAĞ KARS MANŞET 

Ülkemizde 2019 Yaya Öncelikli Yılı kapsamında; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere yayalara durarak ilk geçiş hakkına vermek zorundadırlar” hükmü getirildi. 

Bu kapsamda Vali Türker Öksüz ve vatandaşların da katılımları ile “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” ve “Yaya Geçidi Nöbeti” etkinlikleri düzenlenerek vatandaşların bilgilendirilmesi sağlandı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yayaların ışıklı kavşaklarda araç trafiğini ve kendi can güvenliklerini tehlikeye düşürmemek için yaya trafik ışıklarına uymaları gerekmektedir. Yayalarımızın yaya geçitlerini kullanmaları, yaya geçitlerindeki trafik lambalarına uymaları trafik güvenliği ve kendi can güvenlikleri açısından son derece önemlidir. Bu amaçla, ışıklı kavşaklarda yaya geçişlerinin kurallara uygun yapılması konusunda, ışıklı kavşaklarımızdaki yaya geçitlerinde yayalara uygulamalı bilgilendirme eğitimi yapılarak, uyarıcı nitelikte el broşürlerinin dağıtımı yapılmıştır. Geçiş kurallarına uyulması hususunda yayalara yönelik denetimlerimiz sürdürülecektir” denildi.

kars-polisi-uygulamali-bilgilendirme-yapti-(1).jpgkars-polisi-uygulamali-bilgilendirme-yapti-(2).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751