• BIST 1.378
 • Altın 455,880
 • Dolar 8,1190
 • Euro 9,6937
 • Kars 3 °C
 • Ardahan 3 °C
 • Iğdır 13 °C

Kars Rotary'den ziyaret

Kars Rotary'den ziyaret
Kars Rotary Kulübü Başkanı Göksel Kaygısız'danDünya Engelliler Günü'nde Anlamlı Ziyaret

 

         Başkan Göksel Kaygısız, engelliler için, daha iyi yaşam koşulları oluşturmak adına Kars Rotary Kulübü olarak ellerinden geleni eksik etmeyeceklerini belirtti.

 

         Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmemeleri gerektiğini de vurgulayan Başkan Kaygısız ; 'bir insanın engelli olması ; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olması için bir engel teşkil etmemelidir. Sıkıntı ve zorluklar elbette olacaktır, lütfen ama lütfen yaşama sevincinizi kaybetmeyin' dedi.

         Kars Rotary Kulübü Başkanı Göksel Kaygısız sözlerini şöyle sürdürdü : "Engelli insanların sadece özel koruma önlemleri içerisine alınmalarının yeterli olmadığını, asıl önemli olanın engellilerin eğitim imkânlarının hazırlanması suretiyle kendi toplumlarıyla kaynaştırılması ve nihayet istihdam şartları yaratılarak ekonomiye etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması gerekir. Şimdi önümüzde çok önemli bir mesele vardır. Ve artık hepimiz biliyoruz ki huzurlu ve güvenli bir toplum yaratılmasının yegâne yolu, engelli vatandaşlarımızın toplum ile derhal uyumlaştırılmasıyla, onların toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesidir. Kars Rotary Kulübü bu konuda ciddi açılımlar gerçekleştirmiş ve ilimizde 20 engelli vatandaşımıza akülü araba ve yine 10 engelli vatandaşımıza da tekerlekli sandalye hediye etmiş, engelli vatandaşlarımızı evlerinden bu arabalarla çıkarmış ve iş istihdamı sağlamıştır. Şunu da hepimizin unutmaması gerekir ki : Her birey ya engelli, ya da engelli adayıdır. Pek çok insan sağlıklı iken ; trafik veya bir iş kazası veya bir hastalık sonucu sağlıksız, felçli, kötürüm, ortopedik, işitme ve görme engelli olabilmektedir. Bu gerçek, bizlerin bu konuda daha fazla duyarlı olmamızı ve konuya daha fazla ilgi göstermemizi gerektirmektedir. Vatandaşlarımızın engelli konumuna düşmemesi için gereken her türlü tedbirin alınması, daha da önemlisi engelli vatandaşlarımıza karşı bilinçlerimizde oluşan özürlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımız için korumacı değil, onlara fırsat eşitliğini tanıyan bir düşünce ve uygulama içinde olmamız gerekmektedir. İş ve eğitim haya- tında olduğu kadar, sosyal hayatta da daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hakları olan Engelli Vatandaşlarımızın daima yanlarında ve desteğinde olduğumuzu belirterek Engelliler gününü kutluyoruz."

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751