• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 15 °C
 • Ardahan 15 °C
 • Iğdır 21 °C

Kars Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Olağan Kongresi yapıldı

Kars Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Olağan Kongresi yapıldı
Kars Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Olağan Kongresi yapıldı

  İl binasında gerçekleştirilen ve Muhsin Ağçay ile Yüksel Öztürk’ün yarıştığı kongrede, 173 üyenin 93’ü oy kullandı. Yüksel Öztürk 43, Muhsin Ağçay ise 50 oy aldı. Buna göre Ağçay, 3 yıllığına yeniden Kars Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı oldu.

  Muhsin Ağçay, derneğin 2. Olağan Kongresi’nde kendisini ikinci kez başkan seçtikleri için üyelere teşekkür ederek, “Bizler Şehit ve Gazi Aileleri Derneği olarak son derece kutsal bir hizmeti yerine getirmenin gururunu yaşamaktayız. Çünkü şehitlerine ve gazilerine sahip çıkmayan bir milletin varlığını devam ettirmesi asla mümkün değildir. İşte bu nedenledir ki, Türk milletinin manevi değerlerini yok etmek isteyenler, şehitlik ve gazilik kavramlarına karşı saldırıya geçmişlerdir. Bizim geçmişimizle ilgimizi keserek kökümüzü kurutmaya çalışmaktadırlar. Bilinmelidir ki Türk milleti ulu bir çınardır. Bu çınarın kökü tarihin derinliklerinde, dalı ise sonsuz gökyüzündedir. Bu ulu çınar gözdesi ve dalları ile bir bütündür. Onu yıkmaya ve yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimizi bölüp parçalamak ve birbirine düşürmek isteyenler kazdıkları çukurlarda boğulacaklardır. Bugün aziz hatıralarını yaşatmak amacıyla hizmet ettiğimiz derneğimizin şehit ve gazileri bir milletin birliğinin bozulması, bu ülkenin bölünmesi uğruna canlarını ve kanlarını vermişlerdir” dedi.

  Demokratik açılım konusuna da değinen Ağçay, “Demokratik açılım adı altında yürütülen çalışmalar şehit ve gazi aileleri tarafından asla tasvip görmemektedir. Bu milletin evlatlarına karşı silah çekmiş, onların kanlarına ellerini bulamış canilerin affedilmesine razı olmamız mümkün değildir. Bir kez daha ifade etmek isteriz ki, teröristlere, vatan hainlerine cesaret ve güç verecek bu tür çalışmaların derhal durdurulması, eli kanlı katillerin hak ettikleri cezaya çarptırılmaları için her türlü mücadelenin kesintisiz yürütülmesi gerekmektedir. Bizler şehit ve gazi aileleri olarak evlatlarınızın davasını sonuna kadar sürdürmeye kararlı olduğumuzu kamuoyuna bir kez daha saygı ile duyuruyoruz” diye konuştu.

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751