• BIST 1.477
 • Altın 416,087
 • Dolar 7,3201
 • Euro 8,8870
 • Kars -4 °C
 • Ardahan -5 °C
 • Iğdır 4 °C

Kars spor'da Ciddi iddialar!

Kars spor'da Ciddi iddialar!
Ali İhsan Alınak, “TFF 2. Lig 3. Grupta mücadele eden Karsspor'da Kongre Öncesi Yaşanan Çirkinlikler” başlıklı basın açıklamasında, genel kurul öncesi bazı çirkin oyunların tezgahlandığını iddia etti.

 Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ali İhsan Alınak, Karsspor’da yöneticilik yapan bazı kişileri ağır bir dille eleştirdi.

  Karsspor’un bazı kişilere “peşkeş” çekilmeye çalışıldığını belirten Alınak, “Geçmişi 1967 yılına kadar uzanan Karsspor, 1995 yılında mevcut yapısına kavuşmuş olmasına rağmen; kulübümüz bugün itibarı ile, kime hizmet edeceği tartışılan ‘naylon üye’lerle iradi olarak teslim alınmaya çalışılmaktadır. Haziran 2009 tarihi itibarıyla 243 üyesi ve delegesi bulunan Karsspor Kulübü Derneği’nin üye sayısı, şu an 433’la ifade edilen sayıya çıkarılarak genel kurul ve kongre sabote edilmeye çalışılmaktadır.” dedi.

  Alınak ayrıca, “Rıfat Yıldız ve ekibi bu vebalin altından kalkamazlar. 190 üye ve delege yazabilme cesareti Karsspor Kulübünü birilerine peşkeş çekecek hale getirip çıkar elde etmekten başka bir şey değildir. Kongre kararı vermiş bir yönetim, üye listelerini askıya çıkarır, tebligatlar yapar ve bu konuda Hazirun oluşturur. Oysa şu an yönetimdeki bazı art niyetli zavallılar, gizli saklı işler yaparak bizleri aldatacaklarını zannetmektedirler.” diye konuştu.

  Alınak daha sonra şunları söyledi:

  “Buradan açıkça beyan ediyorum; Karsspor’un üye sayısı ile oynamayınız. Provokatif hareketlerin sorumluları birebir siz olursunuz. Kamuoyunu maniple ederek başarısız yapınızı aklamaya çalışmanız beyhudedir. Sizlerin kimlerle flört halinde olduğunuzu kamuoyu bilmektedir. Bizler kulüp yönetimini bırakırken, bizden sonra görev alan yeni yönetim kurulunun ‘Karsspor Ruhu’ ve ‘Karsspor Markası’  prensiplere sadık kalarak geleceklerini belirlemesi gerektiğini ifade etmiştik. Oysa gelinen nokta, tüm prensiplerimizin yok edilmeye çalışıldığının göstergesidir. Sizler; Karsspor’u milletvekili olma hayali kuran Ankara’dan ithal kişilere mi? yoksa ‘halı saha paşa’ denilen şahsın özelinde gelişen sabotajcı yapıya mı? pazarlamak istiyorsunuz. Bunlar Kars ve Karsspor kamuoyunun tartıştığı şeylerdir.”

  Alınak açıklamasını şöyle tamamladı:

  “Yönetim istifa dediğimiz gün söylediklerimizin aynen arkasındayız. Karsspor layık olduğu yönetimi seçecek güçtedir demiştik. Karsspor’da ‘tek liste’ ve ‘ortak yönetim’ anlayışı ilkesi etrafında yaptığımız çalışmaların sabote edildiğini gördüğümüz için, arkadaşlarımızla birlikte Karsspor yönetimine adayız. Karsspor’un maddi, manevi tüm sorunlarını çözecek güçte olduğumuzun bilinmesini isteriz. Karsspor’un mevcut yönetimi sorunları aşacak iradeye sahip değildir. Onlardan beklentimiz kongrenin sorunsuz geçmesi konusunda hassasiyet gösterecek etik tavrı sergilemeleridir. Yaşanacak her türlü sorun kendilerinin sorumluluğunda olacaktır.”

 • Yorumlar 12
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751