• BIST 1.552
  • Altın 412,095
  • Dolar 7,5565
  • Euro 8,9864
  • Kars -1 °C
  • Ardahan -2 °C
  • Iğdır 7 °C

Kars ülkü ocaklarından örnek davranış

Kars ülkü ocaklarından örnek davranış
Ülkü Ocakları Kars İl Teşkilatı yapmış oldukları sosyal ve kültürel faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Şimdiye kadar alışılagelmiş hizmetlerin dışında farklı bir hizmetle toplumun karşısına çıkan Kars Ülkü Ocakları, belirlemiş oldukları yürüme engelli

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış ve yönetim kurulundan oluşan bir heyet İstasyon Mahallesi Taşlı Harman Caddesinde oturan Şükran Mart isimli yürüme engelli vatandaşı evlerinde ziyaret ederek, hem hallerini hatırlarını sorup hem de ailenin bir çayını içtikten sonra yürüme engelli ve 65 yaşında olduğu öğrenilen vatandaşımıza tekerlekli sandalye hediye ettiler.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Ülkü Ocakları Kars İl başkanı Onur Ersançmış şunları söyledi:

“Günümüz Türkiye’sinde engellilerin toplumla bütünleşme konusunda büyük sorunlar içinde yaşadıkları bilinmektedir. Sürekli sorunlarla boğuşan, bu sorunlara kalıcı çözümler üretemeyen bireyler kendilerini mutsuz hissetmektedirler. Bu da temel insanlık hakkı olan bireyin kendisini gerçekleştirme ve mutlu kılma hakkına ortadan kaldıran düşük yaşam kalitesi demektir. Engellilerin genel olarak toplumla bütünleşmesinin önündeki engelleri hepimiz bilmekteyiz. Bunlar yoksulluk, eğitim, ulaşım, fiziksel çevre, konut ve iş imkânları yetersizliği gibi engellerdir. Türkiye de yaklaşık bir milyon civarında engelli vatandaşımızın olduğunu göz önünde tuttuğumuz vakit sorunun ne kadar büyük olduğu kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Bu anlamda hem devletimizi hem de halkımızı engelli vatandaşlarımız konusunda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bizler engelli vatandaşlarımıza acıyarak değil sevgiyle bakmalıyız. Onlara bir engelde biz olmamalıyız. Engellilerle birlikte yaşama kültürünü oluşturmalıyız. Onları başta üretim ve ekonomik faaliyetler olmak üzere hayatın her alanında ki sosyal süreçlere etkin bir şekilde dâhil edebilmeyiz. Ayrıca devletin kamu ve özel sektörde ki iş yerlerinde zorunlu engelli çalıştırma oranının yükseltilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kars Ülkü Ocakları olarak engelli vatandaşlarımız konusunda hassasiyetimizin devam edeceğini bütün halkımızın bilmesini istiyoruz.”

Ülkü Ocakları İl Başkanı ve yönetim kurulu heyetine bu ziyaretten ve hediyeden duydukları memnuniyeti dile getiren hane halkının teşekkürleri ve Ülkü Ocaklarının acil şifalar temennisiyle ziyaret son buldu.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751