ANKET
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy sistem botları tarafından tespit edilerek gecersiz sayılmaktadır! Anketteki yüzdelerin sık değişmesi bu yüzdendir.Katılımınız için teşekkür ederiz.
Sayın Anket Katılımcıları; Aynı İp Numarasından, Modem Aç kapa yapılarak atılan bir çok oy siste
NÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
GAZETE BAŞLIKLARI

Video Haber
E-POSTA LİSTESİ
PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
2,6005
EURO
2,8175
HAVA DURUMU
Kars 0 / 8 °C
Ardahan -2 / 7 °C
Iğdır 5 / 15 °C
Erzurum 1 / 7 °C
Ankara 3 / 14 °C
İstanbul 11 / 14 °C
İzmir 12 / 18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Valisi Eyüp Tepe'den BTK Açıklaması!

Kars Valisi Eyüp Tepe'den BTK Açıklaması!

07 Kasım 2013 / 08:39
Temelleri Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan cumhurbaşkanlarının katılımıyla atılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı Projesi'nin 2014 yılının haziran ayında tamamlanması öngörülüyor.
Kars Valisi Eyüp Tepe'den BTK Açıklaması!

Temelleri Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan cumhurbaşkanlarının katılımıyla atılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı Projesi'nin 2014 yılının haziran ayında tamamlanması öngörülüyor.
 
Kars Valisi Eyüp Tepe, yaptığı açıklamada, normal şartlarda bu sene sonuna kadar Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattını tamamlamayı arzuladıklarını ifade ederek, ihale sürecindeki son demde yapılan itiraz nedeniyle bitim tarihinin sarktığını söyledi.
 
Çalışmaların hızla ilerlediğini, geçen ay ziyaret ettiğinde çalışanların yoğun bir çalışma içinde olduklarını dile getiren Tepe, "Biz önümüzdeki sene haziran ayında gibi bitmesini bekliyoruz. Bittikten sonra tabii bunun deneme seferleri olacak.
 
Projenin hayatını geçmesini hem Kars hem Türkiye hem de demir yolunun açılmasını bekleyen başta Azerbaycan, Gürcistan ve hatta Orta Asya'daki Kazakistan, Türkmenistan gibi ülkeler dört gözle bekliyor" dedi. Kars'ın devamı yok Onun devamlılığını sağlamak ve Orta Asya ile hatta Çin'le bağlayabilmek açısından bu proje çok önemli.
 
Tabii Türkiye üzerine düşeni yapıyor, Azerbaycan üzerine düşeni yapıyor, Gürcistan da çalışmalarını sürdürüyor. Tabii Gürcistan'ın geçen sene finansal bir krizi olmuştu. Azerbaycan onu fonladı. Azerbaycan'ın desteğiyle Gürcistan tarafında da çalışmalar yürütülüyor. Gürcistan ile Türkiye arasındaki 2 bin metrenin üzerinde bizde olan, 2 bin metre kadarı da Gürcistan tarafında olan 4 bin 500 metreye varan bir tünel var.
 
Bu tünelin yapımı devam ediyor. O tünel çok önemli ve sınırda. O tünel bittikten sonra zaten şu anda bir yandan çift hat olarak demiryolunun rayları döşeniyor belli yerlerde." Tepe, Türkiye'nin ürettiğinin çok daha önemli bir miktarını dış pazarlar için ürettiğini belirterek, "Bu üretilenlerin içine baktığımız zaman da kendimiz sıfırdan imal edip ve son mal olarak değil, biz genellikle ara mal alıyoruz, ara malı işleyip ondan sonra ihraç ediyoruz.
 
Ara malı dışarıdan alıyoruz. Bizim gibi ihracatı da ithalatı da çok fazla olan ülkeler için ulaşım çok önemli bir kalem, masraf kalemi. Bu masrafı azaltabilmek adına demiryolları en rantabl yöntem. O yüzden dört gözle bu projenin bitmesini bekliyoruz" diye konuştu. 
Etiketler: Kars
kars
karapapak
sayın valimiz kaleye baksın ne görüyor. burya yazsın .
08 Kasım 2013 Cuma 18:48
VALİ BEYE
PARGALI
TEŞEKKÜR EDİYORUZ EN AZINDAN YALAN SÖYLEMİYOR AHMET ASLAN GİBİ TEK AYAK ÜSTÜ 50 YALAN SÖYLEYİP MİLLETİ UYUTMUYOR.YA İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR BU MİLLET SALAKMI DEMİRYOLU BİTMEK ÜZERE ,BİLMEM NE KADAR BÜYÜK ÖLÇEKTE LOJİSTİK MERKEZ KURULACAK DEDİNİZ DURDUNUZ BU KADAR YALANCILIK MÜSLÜMANLIĞADA SIĞMAZ MİLLET ARTIK UYANACAK SİZDE REZİL OLACAKSINIZ
07 Kasım 2013 Perşembe 13:49
beklemeyin
zafer
adamlar loj.merkezi erzuruma kurdular hala karslılar buraya da yapılacak diye bekliyorlar. karsa gaz alma babından bir ara istasyon gibi birşey yapıp alın merkez diyecekler,yerseniz!! asıl kaymak erzurum ve erzincana verilecek. öyle yatırım hasretlisi bir il olduk ki 100 mt yol yapılsa şükrediyoruz. yazık halimize.
07 Kasım 2013 Perşembe 12:34
beklersiniz
kars
ya sevgili karslı kardeşlerim sizler hale lojistik ist bekliyursunuz erzuruma temeli atıldı bile kimse cesaret edip diyemiyor şimdi dersiniz salama ama en azından gidişada bakın tiren hatı tamamlandı nerdeyse lojistik ist yeri bile beli değil
07 Kasım 2013 Perşembe 11:57
sayın vali beye
memur
vali bey loj. köy projesi kapsamında yapılacak olan loj. merkez inşası ne zaman başlayacak onun hakkında da bir bilgi verseydiniz keşke.
07 Kasım 2013 Perşembe 11:13