• BIST 1.471
 • Altın 412,516
 • Dolar 7,4260
 • Euro 8,9851
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -4 °C
 • Iğdır 7 °C

Kars Valisi hizmetler için kendini parçalayacak!

Kars Valisi hizmetler için kendini parçalayacak!
Vali Kara'dan din dersi: “Görevi ihmal etmedir. Bunu baştan beri söylediğim gibi görevimizde ihmalımız olmaz bizim”

1 yıllık Kars Valililiği görevini değerlendiren Kars Valisi Ahmet Kara, Kars’ta başka bir işinin olmadığını söyleyerek, “Cenab-ı Allah bana bu mevkiyi, bu makamı nasip etti. Bende elimden geldiği kadar, gücümün yettiği kadar bu memlekette kendimi parçalamam lazım” dedi.

 

Vali Ahmet Kara’nın basın mensuplarıyla bir araya geldiği aylık basın toplantısının Mart ayağında sözlerine yıldırım hızıyla yapılacak hizmetlerinden söz ederek başladı. Bunu da kendisinden örnek vererek ele alan Vali Kara, 1 yıllık görev süresini tamamladığını söyledi. Hizmetten başka bir amacının olmadığını vurgulayan Kara, “Ben şahsen 57 yaşındayım. Benim Kars’ta başka bir işim yok. Benim işim şu anda bu. Şu anda cenabı Allah bana bu mevkiyi, bu makamı nasip etti. Bende elimden geldiği kadar, gücümün yettiği kadar bu memlekette kendimi parçalamam lazım.” diye konuştu.

 

VALİ KARA’DAN DİN DERSİ

Biraz dini kültürü olduğunu da belirten Kara, “Günah denilen şey insanın gücü yettiği halde yapmadığı şeye günah denir. Yapamaması gerektiği halde, gücü yettiği halde yaptığı yasak şeyler günahtır. Görevi ihmal etmedir. Bunu baştan beri söylediğim gibi görevimizde ihmalımız olmaz bizim. Daire amirleriyle birlikte söylüyorum. Herkes üzerine düşeni yapıyor. Ama göremediğimiz, yapamadığımız, imkansızlıklarımız nedeniyle bir takım eksiklerimizde olmuyor değildir. Oluyordur. Onları da siz gazeteciler uyaracaksınız, siz söyleyeceksiniz, bizde uyacağız ve onları tamamlamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

YOLLAR BOZUK

Kars-Erzurum, Kars-Ardahan karayolundaki bozukluklara da değinen Vali Kara, şunları söyledi:

“Kış olduğu için bir şey yapmadık. Ama şimdi yaz geldi. Geçenlerde Karayolları Bölge Müdürü’ne “bu yollar yapılacak mı?” diye sordum. “Tereddütlüyüz” filan gibi şeyler söyledi. Ama ben tereddütlü olacağını sanmıyorum. Gerekirse Sayın Bakana bir daha konuyu iletirim. Çünkü Sayın Bakan bana bizzat ilgileneceğini söyledi. Kars Belediyesine yardım olsun diye de “bir tane en uzun caddeyi yapacağım. Kars’ın girişini çıkışını gayet güzel hale getireceğim. Getirmememiz de lazım” dedi. Çünkü sıcak asfalt çok pahalı bir iş. Şimdi karayollarımız hakikaten kötü, yani Azat kavşağından Kümbetli’ye kadar 9 kilometrelik yolu geçen sene bir yazda yapamadılar. “Yağmur oldu, yaz kısa geçti” diyoruz. Bu yıl oranın bitirilmesi lazım. Geçen Koordinasyon Kurulu toplantısında bölge müdürümüz izah etti. Selim’e kadar orası sıcak asfalt olacak bir şekilde 19 kilometre planlanmış vaziyette. İnşallah tez zamanda orayı bitirirler. Ama bizim Ardahan yolumuzda bozuk. Susuz çıkışı Ardahan yolu da bu sene asfalt olacak. Ama bir taraftan da bozuluyor yollarımız. Digor Belediye Başkanımız “Digor yolu bozuk ne zaman yapılacak?” dedi. Baktım Digor yolu çok kötü değil, benim gördüğüm kadarıyla. Digor yolunun gerçekten araç-gereç trafiği yönünden çok fazla kullanılan bir yol olmadığını düşünüyorum. Bence çokta fazla kasisi olmayan bir yol. Ben o yoldan birkaç defa geçtim. Gayet güzel. Sarıkamış yolumuz bozuk. Kağızman Karaurgan arası bozuk efendim. Ardahan yolumuz çok kötü. İki İl arası yol tabi bunlar ve daha öncelik taşıyor. Bunların inşallah bu sene takipçisi olacağız. Karayollarında bu sene biraz daha fazla iş yapılır. Yazda erken geldi. Ama iş yapılmazsa her hangi bir aksaklık olur ise Karayollarını gerekirse Bakanlığa kadar tekrar ileteceğiz. Bu sene inşallah yollarımız standardı yükseltilmiş olacak. Gerek İl yollarımız, gerek karayollarımız, gerek il dışı yollarımız, gerek il içi yollarımız güzel standartta kavuşacak. Yalnızca hep beraber siz basın mensupları da destek olacaksınız. Yani gelip çekeceksiniz. Hizmetimiz aksadığı yerde bizi uyaracaksınız. Güzel olan şeyleri de yazacaksınız. Yazıyorsunuz fevkalade, bundan dolayı memnunum. Kötü olan şeylerinde kötü olduğunu belirteceksiniz. Gerekirse uyaralım, uyaralım ki hizmetleri daha güzel yapalım.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Personele hizmet içi eğitim verildi25 Şubat 2021 Perşembe 14:29
 • Karslı sporcu dizi oyuncusu oldu!25 Şubat 2021 Perşembe 13:12
 • Kars'ta yol çalışmaları devam ediyor25 Şubat 2021 Perşembe 11:57
 • Kars’ta garajda park halindeki araç yandı25 Şubat 2021 Perşembe 09:35
 • Arslan ve Kılıç'tan Kars'a 14 doktor kadrosu müjdesi25 Şubat 2021 Perşembe 09:20
 • Kars'ta anne köpekten insanlık dersi!24 Şubat 2021 Çarşamba 15:46
 • ‘Kar Kaplanları’nın zorlu mesaisi devam ediyor24 Şubat 2021 Çarşamba 14:28
 • "Daha yaşanabilir bir Kars için çalışıyoruz"24 Şubat 2021 Çarşamba 11:45
 • Kars'ta çöp konteynerleri yenileniyor24 Şubat 2021 Çarşamba 11:07
 • Kars kazı ile başladı, çiftlik sahibi oldu!24 Şubat 2021 Çarşamba 10:08
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751