• BIST 1.369
 • Altın 456,491
 • Dolar 8,1506
 • Euro 9,7253
 • Kars 2 °C
 • Ardahan 4 °C
 • Iğdır 16 °C

Kars Valisi Meclisin kararı,yeniden görüşülsün dedi.

Kars Valisi Meclisin kararı,yeniden görüşülsün dedi.
Kat artımı kararı, Vali Ahmet Kara'dan döndü. Vali Kara, şahsa özel kat artırımıyla ilgili meclis kararını, yeniden görüşülmek üzere Belediye'ye iade etti.

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş’un Belediye Meclis toplantısında okuduğu Valiliğin kararı, özellikle, kat artırımına onay veren AKP, CHP ve DTP’li Belediye Meclis Üyeleri arasında soğuk duş etkisi yarattı. ŞİMDİ NE OLACAK? Vali Kara’nın, “Plan yapılmasına uyulması gereken esaslar” anımsatılarak, “Bir yerde nüfus yoğunluğu artırılacaksa, buna eşdeğer sosyal donatıların artırılması gerekmektedir. Bu olmadığı için, plan değişikliğinin yeniden görüşülmesi gerekmektedir” itirazına karşın, Belediye Meclisi kararında diretirse, konu mahkemeye taşınacak.

ÇAĞDAŞ KARS HABER GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş’un talimatıyla “kişiye özel kat artırımı” skandalını ilk kez Çağdaş Kars Haber gündeme getirmişti. Çağdaş Kars Haber’in, 9 Kasım günü “EV ALDIĞI MÜTEAHHİTE KAT KIYAĞI” başlığıyla verdiği haber Kars’ta günlerce konuşmuştu.

AKTAŞ: UMARIZ İNATLAŞMA OLMAZ

Konu ile ilgili açıklama yapan MHP Kars İl Başkanı Oktay Aktaş, Vali Ahmet Kara’nın devlet adamlılığı duyarlılığı yerine getirdiğini belirterek, “Yanlış hesap Bağdat’tan döner misali, bu karar da sayın Valimizden dönmüştür. Sayın Valimiz, devlet adamlılığı sorumluluğunu gözeterek, bu konuda bizce yanlı ve yanlış olan kararı onaylamayarak ve gerekçelerini de sıralayarak bir kez daha görüşülmek üzere Belediye’ye iade etmiştir. Sayın Valimizin sıralanan itirazına rağmen, Belediye Meclisi aynı tavrında itiraz ederse, bu kez biz konuyu mahkemeye taşıyacağız. Umarız, Belediye Meclisi’nde böyle bir inatlaşma olmaz.” dedi.

 

 • Yorumlar 7
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751