• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Kars 17 °C
  • Ardahan 20 °C
  • Iğdır 28 °C

Kars Valisi Rahmi Doğan’dan ‘Mont’ Açıklaması

Kars Valisi Rahmi Doğan’dan ‘Mont’ Açıklaması
Kars Valisi Rahmi Doğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın giyindiği montla ilgili sosyal medya, bazı internet haber siteleri ve gazetelerde yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Volkan KARABAĞ / karsmanset.com

Vali Doğan, Sarıkamış Harekatının 102. yılı nedeniyle düzenlenen Sarıkamış Allahuekber Dağlarındaki “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” anma etkinliğine katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın giyindiği montla ilgili sosyal medya, bazı internet haber siteleri ve gazetelerde yer alan haberler ile ilgili açıklama yaparak, “O mont sayın Bakanın montu değil.” dedi.

Haberlere konu olan montun günlüğü 20 liradan ilgili firmadan kiralandığını belirten Vali Doğan, “Sosyal medyada ve gazetelerde sayın Bakanımızın montu ile ilgili çıkan hususlar bizim canımızı sıktı. O montlar çok pahalı ve yurtdışından ithal olan montlardır. Yani o montların yerlisi ve Türk yapımı yok. Eksi 30, eksi 40 dereceye hazırlıklı olan bir giysi bulmanız lazım. O mont sayın Bakanın montu değil. Sayın Bakanın da açıkladığı gibi, sayın Bakanın kendisinin, şahsının bir montu değil. Biz ne yaptık? Dışardan gelen üst düzey misafirlerimiz, korumalar ve diğer farklı görevliler için biz mont kiraladık. Günlüğü 20 liradan montlar kiraladık ve bunları gelen kişilerin sadece tören esnasında kullanabilmeleri amacıyla verdik ve sonrasında da bunlar iade edildi. Şehit yakınlarımıza da benzer şekilde bir kısmını Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüzde olan montlar bir kısmına da kiraladığımız montlardan vererek bu yürüyüşe katılmalarını sağladık.” ifadesini kullandı

“Sayın Bakanımıza bu türden bir yakıştırmada bulunması bizim canımızı sıktı.” diyen Vali Doğan açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Bakan bu etkinliğe çok gayret gösterdi, çok emek sarf etti, programı yakından takip etti, katılımın fazla olması için ek seferlerle uçaklar koydurdu, küçük kapasiteli uçakları büyük kapasiteli uçaklarla değiştirtti. Çok insan bu etkinliğe katılabilsin gelsin diye bize maddi ve manevi destekte bulundu. Başbakanlık Tanıtma Fonundan ciddi anlamda bir katkıda bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığının yine bize sağlamış olduğu desteklerle biz bu programları icra ettik. O kadar insanı oraya topluyorsunuz, bir takım faaliyetlerde bulunuyorsunuz, bu kadar bir gayret, bu kadar bir emek varken, zaten sayın bakanın vatan, millet sevgisi ortada iken kimsenin farkında bile olmadığı ve kendi şahsının da olmadığı bir şeyden, birilerinin bir şeyler tutturarak hem bizim etkinliğimizi küçümsemesi hem sayın Bakanımıza bu türden bir yakıştırmada bulunması bizim canımızı sıktı. Buna üzüldük. Tekrar söylüyorum bu mont sayın Bakanın montu değil, giderken de montu ilgili yerlere verildi.”

Art niyetli birilerin programa gölge düşürmek için yapıldığını dile getiren Vali Doğan, “Türkiye’de kayak merkezlerine gittiğiniz zaman bu ve buna benzer montlardan çok sayıda görürsünüz. Ama dikkatimizden kaçan bir durumdur, kimse de fark etmemiştir, iki gün birlikte yan yana dolaşmış olmamıza rağmen, o kadar insan orada iken fark edilmemişken, art niyetli birilerinin bunu öne çıkartması bizim programımıza gölge düşürmeye çalışması da hoş değil.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Vali Doğan anma etkinliği için ciddi bir güvenlik tedbirlerinin de alındığını belirterek, “Ağrı’dan Jandarma Özel Harekat, Erzurum’dan Jandarma Özel Harekat, Ankara’dan Arama Kurtarma Timleri ve diğer civar illerden getirmiş olduğumuz binlerce bariyerlerle biz orada güvenlik tedbiri aldık. Kiralamış olduğumuz x-ray cihazlarıyla ve getirmiş olduğumuz 5 tane bomba arama köpeği ile alanın ve civarın tamamını kontrolden geçirdik. Ben burada emeği geçen tüm personelime teşekkür ediyorum. Çok büyük bir gayretle çalıştırlar. Emniyet’inden, Jandarma’sından, Milli istihbarat Teşkilatı’ndan, Kaymakamlığı’ndan, Sağlık Müdürlüğü’nden, Aile Müdürlüğü’nden bütün kurumlar el birliği içerisinde büyük bir gayretle çalıştık. Bu uzun bir çalışma sonucunda da ben başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ama eleştiriye de açığız. ” dedi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751