• BIST 1.061
  • Altın 473,551
  • Dolar 7,2075
  • Euro 8,4903
  • Kars 12 °C
  • Ardahan 10 °C
  • Iğdır 23 °C

Kars Valisi Türker Öksüz Kağızman’da!

Kars Valisi Türker Öksüz Kağızman’da!
Kars Valisi Türker Öksüz, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kağızman’a geldi.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Kağızman’da Kaymakamı Ercan Öter tarafından karşılanan Vali Öksüz, ilk önce Kaymakamlığı ziyaret ederek Kaymakam Öter’den brifing aldı.

Daha sonra esnaf ziyaretinde esnaflarla sohbet eden Vali Öksüz, bir kıraathane de vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Öksüz, vatandaşlara hitaben bir konuşma yaparak, Kağızman’ın ilimiz en güzide ve huzurlu bir ilçe olduğunu belirterek, devletin tüm kurumlarıyla vatandaşlara hizmet için var olduğunu ve vatandaşların her türlü sorununu çözmek için çalıştığını belirtti.

Vatandaşların da birlik-beraberliğini bozmayarak devlete yardımcı olmasını, tespit ettikleri olumsuzlukları ilgili kurumlara bildirmesini isteyen Vali Öksüz, “ Devletimizin görevi, sizlerin sorunlarınızı en aza indirmek, ihtiyaçlarınızı gidermek, ihtiyaçlarınızın, sorunlarınızın giderilmesine vesile olmaktır. Bunun yanında günlük hayatınızı kolaylaştırmak, sıkıntılarınızı gidermek, huzurlu, mutlu bir şekilde yaşamanızı temin etmektir. Bizim amacımız, varlık nedenimiz sizlere hizmet etmektir. Sizlere hizmet ettiğimiz sürece kendimizi mutlu sayıyoruz. Sizlerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Sizler rahat, huzurlu, mutlu bir şekilde hayatınızı sürdürüyorsanız biz de mutluyuz, huzurluyuz demektir. Devlet ve millet birbirinden ayrılmayan, birbirini tamamlayan kavramlardır. Sizler, bizlere destek olursanız, yardım ederseniz bizim de sizlere hizmet vermemiz kolay olur. Sizlerin huzur ve güvenliğiniz en başta gelir. Mahallenizdeki eğitim, sağlık, kültür, altyapı, yaşlılara, engellilere verilen hizmetler bizim sorumluluğumuzdur. Bunlar için sizlere hizmet ediyoruz. Taleplerinizi dinleyerek bu taleplerinizi yerine getirmeye çalışacağız. Gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceği bizim için çok önemli. Lütfen çocuklarınıza dikkat edin. Uyuşturucu ve buna benzer kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, korumak zorundayız.  Terör örgütlerinin suç örgütlerinin içimize yaymak istenen davranışlarla ve olaylarla ilgili şüpheli gördüğünüz şahısları, olayları bizlere ihbar ediniz. Güvenlik güçlerimiz her zaman çalışıyor. Ama vatandaşımızdan destek alırsak işimiz çok daha da kolaylaşır. İnşallah sorunlarınızı çözerek, sıkıntılarınızı gidererek, bu güzel ilçemizdeki huzurun devamı için çalışacağız.” dedi.

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Öksüz, sorun ve istekleri dinleyerek sorunların çözülmesi ve taleplerin karşılanması için ilgili kurumlara talimat verdi.

Vali Öksüz, daha sonra yapımı bitme aşamasına gelen Kağızman Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Öksüz, Gençlik Merkezinin bir anca önce bitirilerek hizmete sunulması için talimat verdi.

Kağızman Gençlik Merkezi ziyaretinin ardından Kağızman Üs Bölgesini ziyaret ederek burada görev yapan güvenlik güçleriyle bir araya gelen Vali Öksüz, incelemelerde bulunmasının ardından Kağızman’dan ayrıldı.

Kağızman’da Vali Türker Öksüz’e İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan Vekili Murat Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat eşlik etti.

kars-valisi-turker-oksuz-kagizman’da!-(3).jpgkars-valisi-turker-oksuz-kagizman’da!-(1).jpgkars-valisi-turker-oksuz-kagizman’da!-(2).jpgkars-valisi-turker-oksuz-kagizman’da!-(4).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751