• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • Kars 20 °C
  • Ardahan 19 °C
  • Iğdır 22 °C

Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzu büyük ilgi görüyor

Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzu büyük ilgi görüyor
Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna aileler ve çocuklarından büyük ilgi.

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve iki yıldır faaliyetini başarılı bir şekilde sürdüren yarı olimpik yüzme havuzu okul sporlarına katılan başarılı öğrenciler yüzme branşını seçebilecekler. Yaklaşık bin 500 üyesi bulunan Kars Yarı Olimpik Yüzme Havuzu büyük ilgi görüyor.

Haftanın 6 günü sabah saat 8 ila akşam 22 saatleri arasında hizmet veren yarı olimpik yüzme havuzu 5 yaş ve üzeri öğrencileri ile adeta göz dolduruyor.

Havuz hakkında teknik bilgi veren havuz amiri ve sorumlusu Zafer Umut; "havuzumuz haftanın 6 günü Kars halkının ve çocuklarının hizmetindedir. Bizler özellikle hijyen koşullarına çok dikkat ediyoruz. Sağlık ve hijyen kontrolümüz haftalık olarak Kars Sağlık İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir" dedi.

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat ise, "eğitim öğretimin başlaması ile birlikte ilimizde bir yıldır hizmete giren ve yaklaşık 1500 üyesi bulunan yarı olimpik yüzme havuzumuz bu yaz sezonunda büyük ilgi gördü. Bundan sonrada spor bakanlığı ve milli eğitim bakanlığı arasında imzalanan okul sporlarında yüzme branşı da eklenerek başarılı yüzücüler yetiştirmek için yüzme antrenörlerimiz nezaretinde bu çalışmaları sürdüreceğiz" dedi.

Kars yarı olimpik yüzme havuzu yüzme antrenörleri de yaptıkları açıklamalarda; "Çocuklarınızı bize gönderin, bizler çocuklarınıza en güzel eğitimi vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Burada korkacak veya tedirginlik duyacak hiçbir sıkıtı yok. Başarılı bir eğitim temelden alınan eğitimdir" ifadelerini kullandılar.

Yarı olimpik havuzda eğitmen ve sorumlular kadar iki de can kurtaran var. Cankurtaranlar iki yıldır görev yapıyoruz bugüne kadar hiçbir şekilde sorun veya boğulma riskinin yaşanmadığını belirterek ailelerin çocuklarını yüzme kurslarına göndermelerini istediler.

Havuzda yüzmeyi öğrenen çocuklarda yaptıkları çağrılarda, "Bizler keyifli anlar yaşıyoruz ve Kars'ta böyle bir sosyal tesisin olması bizleri mutlu ediyor" ifadelerini kullandılar.

kars-yari-olimpik-yuzme-havuzu-buyuk-ilgi-goruyor-(1).jpgkars-yari-olimpik-yuzme-havuzu-buyuk-ilgi-goruyor-(2).jpgkars-yari-olimpik-yuzme-havuzu-buyuk-ilgi-goruyor-(3).jpgkars-yari-olimpik-yuzme-havuzu-buyuk-ilgi-goruyor-(4).jpgkars-yari-olimpik-yuzme-havuzu-buyuk-ilgi-goruyor-(5).jpgkars-yari-olimpik-yuzme-havuzu-buyuk-ilgi-goruyor-(6).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751