• BIST 1.369
 • Altın 455,557
 • Dolar 8,1508
 • Euro 9,7207
 • Kars 2 °C
 • Ardahan 4 °C
 • Iğdır 16 °C

Kars Yerel Medyası ve BM Ortak Programı 2009’u değerlendirmek için bir araya geldi

Kars Yerel Medyası ve BM Ortak Programı 2009’u değerlendirmek için bir araya geldi
Kars Yerel Medyası ve BM Ortak Programı 2009'u değerlendirmek için bir araya geldi

Kars’ta yerel basın temsilcileri ve Doğu Anadolu’da Kültür Turizmi İçin İttifaklar BM Ortak Programı ekibi 2009 yılını Ortak Program açısından ele almak ve program faaliyetleri ile ilgili daha detaylı bilgi paylaşmak amacıyla bir araya geldiler.

  Kaz Evi’ndeki kahvaltı toplantı, Ortak Program ekibinin Programın içeriğine ve hedeflerine dair verdiği genel bilgilerle başladı. Ardından Kars’ta daha etkin ve doğrudan bir iletişim stratejisi uygulamak istediklerini vurgulayan ekip, basın mensuplarını BM Ortak Programıyla daha yoğun ve aktif iletişim içinde olmaya davet etti.

  Yerel sahiplenmenin bu Ortak Program’ın sonuçlarının sürdürülebilirliği açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken ekip, yerel basının bu sahiplenmenin oluşması ve kalıcı olması süreçlerinde kilit bir rol üstlendiğini vurguladı.

  Ortak Programın 2009 yılında gerçekleştirdiği aktivitelerden ve bunların Kars’taki etkilerinden de söz edilen toplantıda yerel basın temsilcileri sorularını ve önerilerini dile getirerek, Birleşmiş Milletler Ortak Programı’nın algılanışında ve değerlendirilişinde ortaya çıkabilecek önemli noktalara dikkat çektiler.

  Kars’ta turizm sektörünü geliştirerek gelir artışı yaratmayı hedefleyen Birleşmiş Milletler Ortak Programı, 2009 yılı içinde bu amaç doğrultusunda sektörde kapasite geliştirmeye yönelik bir dizi çalışma yürüttü.

  Bu çalışmalardan en sonuncusu 13-20 Aralık 2009 tarihleri arasında gerçekleşti. Kars turizm sektöründen temsilciler, Kars Valiliği, Belediye, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yetkililer ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan uzmanlar ile birlikte BM Ortak Programı kapsamında gerçekleştirilen bir çalışma ziyareti için İspanya’ya gittiler.

  7 gün boyunca İspanya’da kültür, doğa ve kış turizmi aracılığıyla başarılı kalkınma örnekleri oluşturmuş 5 bölgeyi gezen ziyaret ekibi, aynı zamanda turizm sektörü ve yerel yönetimlerden temsilcilerle de bir araya gelip bilgi ve deneyim paylaşma şansı buldular.

  Bu gezi süresince gördükleri başarılı turizm yönetişimi organizasyonları örneklerinin Kars’a nasıl uyarlanabileceğini de değerlendiren katılımcılar konuyla ilgili olarak uzmanlardan da eğitimler aldılar.

  Toplantının sonunda bu çalışma gezisinin Kars turizminin sektörüne sağlayacağı katkıları vurgulayan BM Ortak Programı Yöneticisi Neşe Çakır, Ortak Program’ın Kars’taki ikinci yılında çok daha aktif ve yoğun bir gündemle çalışacağını ve Kars yerel basınıyla da bu süreçte daha yoğun ilişki içinde olmayı arzu ettiklerini belirtti.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751