• BIST 1.408
  • Altın 461,090
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Kars 15 °C
  • Ardahan 15 °C
  • Iğdır 21 °C

Kars'a Anlamlı yatırım.

Kars'a Anlamlı yatırım.
Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu ilimizde yapmış olduğu güzel ve anlamlı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu ilimizde yapmış olduğu güzel ve anlamlı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.

        Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu’nun girişimleri ile Kars'ta Haydar Aliyev Dinlenme Parkı ve caddesi kurulması planlanıyor.

        Azerbaycan'ın merhum milli lideri Haydar Aliyev'in görkemli büstünün yer alacağı parkta, Azerbaycan Medeniyetler Tarihi Müzesi de milli mimariye göre inşa edilecek. Çam ağaçları ve çiçeklerle donatılmış yeşil bir alanda; havuz, şelale, gezi ve dinlenme yerlerinin bulunacağı Haydar Aliyev Dinlenme Parkı, Kars'ın sembolü olmaya aday görünüyor.

        Kars'a Haydar Aliyev Dinlenme Parkı'nın kurulması ile ilgili Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu'nun Vali Ahmet Kara ve Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ile görüşerek, proje örneklerinden verdiği öğrenildi.

        Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu şunları söyledi : "Kars'ın yöneticileri ile görüştükten sonra Azerbaycan'daki yüksek makamlara müracaat ettik. Kısa zamanda cevap gelmesinin ardından Haydar Aliyev Dinlenme Parkı ve Haydar Aliyev Caddesi'nin kurulması için, konusunda uzman mimarlar Bakü'den Kars'a gönderildi ve proje çizildi. Mevcut olan parkımızı fevkalade büyüterek, yeniden inşa etmeyi planlıyoruz. Bu anlamda ilimizdeki yöneticilerle de fikir alışverişlerimiz devam ediyor. Teknik şartlar yerine getirildikten sonra işe başlamayı planlıyoruz.  Milli liderimiz, büyük önder Haydar Aliyev'in mevcut olan büstü ve parkını yeniden inşa edeceğiz ve Kars'ın en güzel köşelerinden biri haline getireceğiz. Mevcut alanda bulunan ve çok eski zamanlarda mezarlık olarak kullanılan kısım ise milli değerlere sadık kalınarak ağaçlandırılacak ve koruma altına alınacak. Azerbaycan'ın milli lideri büyük önder Haydar Aliyev ve Azerbaycan halkı Kars'a her zaman büyük önem vermişlerdir. Bu sayede Türkiye'nin en güzel Haydar Aliyev Dinlenme Parkı'nı da Kars'ta kurmuş olacağız."  

Kaynak:KAİ Haber Ajansı

kai.jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751