• BIST 1.483
 • Altın 415,924
 • Dolar 7,1758
 • Euro 8,7124
 • Kars -5 °C
 • Ardahan -10 °C
 • Iğdır -1 °C

Kars,KIZILAY MİNİK ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ‏

Kars,KIZILAY MİNİK ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ‏
Türk Kızılay'ı Kars Şubesi ana sınıfı öğrencilerine kışlık eldiven ve kırtasiye malzemesi dağıttı.

KARS - Türk Kızılay’ı Kars Şubesi ana sınıfı öğrencilerine kışlık eldiven ve kırtasiye malzemesi dağıttı. Özellikle de eldivenleri çok beğenen minik öğrenciler Kızılay Şube Başkanı Remzi Aras’a teşekkür ettiler. Öğrencilerden Yağmur Aydın’ın “Türk Kızılay’ını çok seviyoruz” derken yüzüne yansıyan mutluluk görülmeye değerdi.

  Türk Kızılay’ı genel başkanı Tekin Küçükali’nin talimatıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında harekete geçen Kars Şube Başkanı Remzi Aras, Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş ile birlikte okullara giderek ana sınıflarında öğrencilere yardım malzemesi dağıttı. Ana sınıfı öğrencilerine kırtasiye malzemesi, dış macunu, diş fırçası ve kışlık eldiven dağıtıldı.

  Kış mevsiminin iyiden iyiye hissedildiği Kars’ta eldivenin dağıtılması minik öğrencileri oldukça sevindirdi. Gidilen her okulda minikler ilk olarak eldivenleri takarak sıcaklığını hissettiler. Teşekkürlerini de Kızılay’ı çok sevdiklerini söyleyerek dile getirdiler. Miniklerden Namık kemal İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencisi Yağmur Aydın’ın “Türk Kızılay’ını çok seviyoruz” derken yüzüne yansıyan mutluluk herkesi sevindirdi. Minicik yaşı, tebessümü ve sevecenliği ile sınıfın gözdesi haline gelen Minik Yağmur’un yüreğinden dökülen teşekkür ve sevgi sözcükleri sınıfta adeta yankılandı.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Kızılay Kars Şube Başkanı Remzi Aras, “Türk Kızılay’ı Kars Şube Başkanı olarak genel başkanımız Sayın Tekin Küçükali’nin talimatları doğrultusunda Kızılay Kars Şube Başkanlığı olarak yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ilimizdeki bütün Anaokullarını ziyaret edip çocuklarımıza diş macunu, diş fırçası, kalem, kitap, silgi, kalem açacağı ve kışlık eldiven dağıtıyoruz. Bilindiği gibi bölgemiz kış bölgesi olduğu için çocuklarımızın minik elleri üşüyor. Biz de miniklerimizin elleri üşümesin dedik ve birer adet de eldiven dağıttık. Sayın Valimiz Ahmet Kara’nın katkıları ve destekleri, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Recep Aktaş’ın da bilgileri doğrultusunda bu yardım malzemelerini dağıtıyoruz. Sayın Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüze bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ankara’da ikamet eden Karslı işadamımız Erdoğan Yıldırım’a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu yardım malzemelerinde onun da katkısı var” dedi.

  Kars dışında ikamet eden Karslı işadamlarına da bir çağrıda bulunan Aras, “Ben buradan bütün işadamlarımıza bölgemizdeki fakir öğrencilere yardım ve destekte bulunmaları çağrısında bulunuyorum. Bilindiği gibi Kızılay yardımlarla ayakta durmaktadır. İşadamlarımız Kızılay’ımıza yardım ve desteklerini yaparlarsa bizlerde bu yardım malzemelerini fakir vatandaşlarımıza ulaştırır onları sevindiririz” diye konuştu.

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751