• BIST 1.380
  • Altın 455,893
  • Dolar 8,1398
  • Euro 9,7134
  • Kars 2 °C
  • Ardahan 4 °C
  • Iğdır 16 °C

Karslı İşadamından ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı

Karslı İşadamından ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı
Fedekar anne Rahime Korkmaz, İşadamı oğlu Sezgin Baran Korkmaz ve kızlarıyla birlikte yardım paketlerini dağıttıKars'ta bin, Iğdır'da bin, Ardahan'da da 500 aileye 350 bin TL'lik 160 ton gıda paketi dağıtıldıİzdihamın yaşanmadığı yardım dağıtımına Belediy

verdi

 

 Merkezi İstanbul’da bulunan KOMAK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Kars, Ardahan ve Iğdır’a 350 bin TL’lik 3 TIR gıda yardımı dağıttı. Kars Ardahan Iğdır (KAI) Kalkınma Vakfı Başkanı Turan Çelik’in önerisi ve annesi Rahime Korkmaz’ın isteği üzerine hayata geçirilen yardım dağıtımı düzenli şekilde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

 

Kars’ta doğup büyüyen, Lise tahsilini Arpaçay ilçesinde tamamlayan İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, babasını küçük yaşta kaybetti. Kardeşleriyle birlikte annesi Rahime Korkmaz’dan aldığı destekle 10 yıl önce İstanbul’a yerleşen Sezgin Baran Korkmaz, şirket kurdu. Bir an olsun yanlarından ayrılmayan Rahime Korkmaz’ın gayreti ve dualarıyla şirket kısa sürede büyüdü.

 

KAI Vakfı Başkanı Karslı İşadamı Turan Çelik’in önerisi üzerine Sezgin Baran Korkmaz yardım kararını ailesine danıştı. Fedakar anne Rahime Korkmaz da yardımların memleketleri Kars’ın yanında Ardahan ve Iğdır’a yapılmasına karar verdi. Bugüne kadar annesinin sözünden çıkmayan Karslı İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, 350 bin TL’lik yardım paketlerini hazırladı.

 

Sanayici İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, “İstanbul’da KAI Vakfı Başkanı Turan Çelik’in vasıtasıyla Kars’a yardım yapmaya karar verdik. Kars’ta ve Iğdır’da biner, Ardahan’da da 500 kişi olmak üzere toplam 2 bin 500 ihtiyaç sahibi aileye 160 ton gıda yardımı dağıtmayı uygun gördük. Bu yurdun inşaatında da annemin katkıları vardı. Kendi yaptırdığımız yurdun içinde bu yardımları dağıtmayı uygun gördük. İnşallah bundan sonra da Allah bize verirse bizde Karslı hemşehrilerimize daha güzel şekilde hizmet etmeye çalışacağız. 5 kardeşiz 5 ablam var 3’ü Kars’ta ikamet ediyor. Tek erkek evlatta benim. Ayrıca Kars’ta 50 öğrenciye burs veriyoruz. İnşallah durumumuz daha iyi olur ve daha fazla insana ulaşırız.” dedi.

 

Belediye Başkan Vekili Yargıç Harmankaya da İşadamı Sezgin Baran Korkmaz’a ve ailesine teşekkür ederek çok mutlu olduklarını ve böylesine anlamlı davranışlarından dolayı minnettar kaldıklarını söyledi. Harmankaya ayrıca, Belediye olarak yardımların dağıtımı ve alt yapısında da destek verdiklerini hatırlatarak, “İşadamımızın dediği gibi Allah onlara versin onlarda dönsün halkımıza yardımcı olsun. Buraya kadar gelmişler ve bu anlamlı yardımları ulaştırmışlar. TIR’lar geldi. Bizlerde Belediye olarak yardım malzemelerinin boşaltılması ve dağıtımında yardımcı olduk. Bu tür yardım ve desteklerinin devamını diliyoruz.” diye konuştu.

 

23 mahalle muhtarı adına konuşan Hafızpaşa Mahallesi Muhtarı İbrahim Toraman ise mahalle muhtarları adına İşadamı Sezgin Baran Korkmaz’a ve ailesine sonsuz teşekkürlerini iletti.

 

Eşini kaybettikten sonra çocuklarını iyi şekilde yetiştiren ve eğitimlerini sağlayan anne Rahime Korkmaz,  yardım paketlerini bir bir kendi eliyle dağıttı. Korkmaz Nine, yardımları dağıtırken bir an bile sevincinden yerinde duramadı. Çok mutlu olduğunu defalarca ifade ederek sevincini hemşehrileriyle paylaştı. Bir yanda kendisi, bir yanda kızları ve diğer yanda da oğluyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelerle tek tek ilgilenen ve malzemeleri dağıtan Korkmaz Nine, Kars’ı çok sevdiğini ve yardımlarının devam edeceğini kaydetti.

 

Yardımları alan vatandaşlarda sevinerek evlerinin yolunu tuttu.

 

Yardımların bir kısmı Belediye, bir kısmı da Valilik ve Digor Kaymakamlığı aracılığıyla dağıtıldı.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751