• BIST 1.467
 • Altın 438,907
 • Dolar 7,3775
 • Euro 8,9266
 • Kars -11 °C
 • Ardahan -4 °C
 • Iğdır -3 °C

Kars’ta 54. Kütüphaneler Haftası başladı

Kars’ta 54. Kütüphaneler Haftası başladı
Kars İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından ‘Yeni Nesil Çocuklar Yeni Nesil Kütüphaneler’ sloganıyla gerçekleştirilen 54. Kütüphane Haftası başladı.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Kars İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen törenle başlayan Kütüphaneler Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kütüphanelerin ve Kütüphane Haftası'nın önemine vurgu yapıldığı bu haftada Kars il genelinde çeşitli yarışmalar yapıldı. Yapılan resim yarışmasında Kars İlkokulu öğrencilerinden Nisanur Kına il birincisi, yine Kars İlkokulu öğrencilerinden Mustafa Can il ikincisi oldu.

Açılış töreninde resim yarışması kategorisinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kütüphane Müdürü Mehtap Çantay vererek, “Kütüphaneler Haftasının amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığı ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir. Bu kapsamda Kütüphaneler Haftası'nı kutlayarak bu alanda emek verenlere teşekkür ederim.” dedi.

 Kars İlkokulu Müdür Yardımcısı Hakan İlgar dereceye giren öğrencilerimizi ve öğretmenleri tebrik ederek, “'Toplumda okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesi için bilinç oluşturmak amacıyla ülkemizde her yıl Mart ayının son haftası ‘Kütüphaneler Haftası’ olarak kutlanmaktadır. İnsanlık tarihi kadar önemli bir geçmişe sahip olan kütüphaneler, bir toplumun bilgi birikiminin, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesidir. Bireylerin araştırma, tanıma, öğrenme arayışlarında ilk başvurduğu kurumlar olan kütüphaneler, yaşam boyu öğrenme sürecinin ayrılmaz parçasıdırlar. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, bireysel ya da toplumsal olarak iyi, güzel ve başarılı bir yer edinmek istiyorsak okumak, düşünmek, eleştirmek ve en önemlisi bilim üretmek zorundayız. Bu anlamda nasıl ki eğitimin, bilimin, sanatın olmadığı bir dünya düşünemiyorsak, kitapların ve kütüphanelerin de olmadığı bir dünya düşünemeyiz. Zira milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerleri yüksek, kendine güvenen, analitik düşünebilen genç nesillerin yetişmesi okumaya, anlamaya ve sentez yapmaya bağlıdır. Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz. Bu vesileyle, eğitim hayatımızın vazgeçilmezi kitaplarla olan dostluğumuzu canlı tutarak çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamanın önemini bir kez daha anımsatıyor, okuma sevginizin hiç eksilmemesi dileği ile 54. Kütüphane Haftası’nı kutluyorum.” dedi.

kars’ta-54.kutuphane-haftasi-kutlaniyor-(1).jpgkars’ta-54.kutuphane-haftasi-kutlaniyor-(2).jpgkars’ta-54.kutuphane-haftasi-kutlaniyor-(3).jpgkars’ta-54.kutuphane-haftasi-kutlaniyor-(4).jpg

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751