• BIST 1.144
  • Altın 495,403
  • Dolar 8,0739
  • Euro 9,5367
  • Kars 17 °C
  • Ardahan 16 °C
  • Iğdır 20 °C

Kars'ta ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı

Kars'ta ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı
Kars Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehir merkezindeki ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, şehrin ana caddeleri başta olmak üzere tüm cadde, sokak, refüj ve parklarda kısacası belediyenin sorumluluğunda olan tüm alanlarda budama faaliyetlerine titizlikle devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin süratle işlerini sürdürdüklerini söyledi.

Başkan Murtaza Karaçanta, “Ağaç budama işlemleri ile elektrik ve iletişim hatlarının ağaç dallarından kaynaklı tehlike oluşturması önleniyor. Görüşü engelleyen yerlerdeki budama işlemleri oluşabilecek kaza riskini en aza indirmiş olurken bir taraftan da yollar üzerine eğilmiş dallarda bu arada göz estetiğine uygun bir şekilde budanarak şehrin genel görüntüsü daha güzel hale getiriliyor. Budanan ağaçlardan elde edilen odunların ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak” dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlardan budama konusunda öncelik gerektiren ağaç ve dallar varsa bunların Kars Belediyesi Çözüm Masası’na bildirilmesi ya da müdürlüğe dilekçe verilmesi suretiyle kesme ve budama işlerinin teknik ekipleri tarafından değerlendirilerek gereken işlemin yapılacağını kaydettiler.

karsta-agaclarin-bakim-ve-budama-calismalarina-basladi-(1).jpgkarsta-agaclarin-bakim-ve-budama-calismalarina-basladi-(2).jpgkarsta-agaclarin-bakim-ve-budama-calismalarina-basladi-(3).jpgkarsta-agaclarin-bakim-ve-budama-calismalarina-basladi-(4).jpgkarsta-agaclarin-bakim-ve-budama-calismalarina-basladi-(5).jpgkarsta-agaclarin-bakim-ve-budama-calismalarina-basladi-(6).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751