• BIST 1.361
 • Altın 452,998
 • Dolar 8,1517
 • Euro 9,7028
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 5 °C
 • Iğdır 13 °C

Kars’ta bilgilendirme toplantıları

Kars’ta bilgilendirme toplantıları
Kars Tarım İl Müdürlüğü'nün 2009 yılı faaliyetlerini ve ilde 2009 yılında ödenen Tarımsal Desteklemeleri değerlendirmek ayrıca Bakanlık tarafından 2010 yılında yapılacak olan Tarımsal Destekleme Ödemeleri hakkında çiftçileri bilgilendirmek için il merkezi

 İlk toplantı 3 Şubat 2010 tarihinde Sarıkamış İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Müdürü Yusuf Yurdalan başkanlığında, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Turgay Şişman, Kontrol Şube Müdürü Gültekin Şekerci, Sarıkamış İlçe Tarım Müdürü Sevda Özkan ve Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü Personeli Yeşim Bozkurt'un katılımlarıyla gerçekleşti.

  Çiftçi Eğitim Şube Müdürü Turgay Şişman’ın konuşmasından sonra Sarıkamış İlçe Müdürü Sevda Özkan Sarıkamış İlçesi ve Köyleri hakkında genel bilgiler sundu. Daha sonra İl Müdürü Yusuf Yurdalan katılımcılara Kars ve Sarıkamış ilçesinde yapılan hizmetler ve destekleme ödemeleri hakkında ayrıntılı bir şekilde sunum yaptı.

  Sunum sonrasında Yurdalan, katılımcılardan gelen sorular ve sorunlarla ilgili olarak gerekli açıklamaları yaptı. Sarıkamış ilçesinin köy ve mahalle muhtarları ile çiftçilerin katılımının sağlandığı toplantı sonunda katılımcılara broşür, liflet ve kitap dağıtımı yapıldı.

  4 Şubat 2010 tarihindeki ikinci toplantı Akyaka İlçesinde Öğretmenevinde yine İl Müdürü Yusuf Yurdalan Başkanlığında yapıldı. Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Turgay Şişman, Proje ve İstatistik Şube Müdürü Halil Ekiz, Akyaka İlçe Müdürlüğü Personeli ve Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü Personeli Yeşim Bozkurt'un katılımlarıyla program zenginleşti.

  3. toplantı 15 Şubat 2010 tarihinde Digor ilçesinde İl Müdürü Yusuf Yurdalan Başkanlığında, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Turgay Şişman, Kontrol Şube Müdürü Gültekin Şekerci, Digor İlçe Müdürlüğü Personeli, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü Personeli Yeşim Bozkurt ve Sevda Muktedir'in katılımlarıyla gerçekleşti. Digor Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Digor İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından, toplantıya katılan köy ve mahalle muhtarlarımıza çay, meyve suyu ve kek gibi ikramlarda bulunuldu.

  Yapılan toplantıların muhtarlar ve çiftçiler tarafından ilgiyle karşılanması Tarım teşkilatını da memnun etti. Çiftçinin ve muhtarın karşısında sorunlarını dinleyen ve çözüm arayan en üst yetkilileri görmesi, sorunlarının karşısında yalnız olmadığını, çözüm üreten, üretmeye çalışan bir Tarım teşkilatı olduğunu görmesi çiftçide büyük memnuniyet uyandırdığı görüldü.

  Şu ana kadar Merkez ilçe ve 4 ilçemizde yapılan toplantıların devamı olarak 18 Şubat’ta Selim’de, 24 Şubat’ta Arpaçay’da ve 25 Şubat’ta Kağızman’da toplantıların yapılması planlandı.

 • Yorumlar 2
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751