• BIST 108.185
  • Altın 376,491
  • Dolar 6,7131
  • Euro 7,5129
  • Kars 19 °C
  • Ardahan 19 °C
  • Iğdır 29 °C

Kars’ta binlerce genç şölende buluştu

Kars’ta binlerce genç şölende buluştu
Kars Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında “Gençlik Şöleni” düzenledi. Şölene katılan yaklaşık 3 bin kişi gönüllerince eğlendi.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Millet Bahçesi Anfi Tiyatroda düzenlenen “Gençlik Şöleni”nin açılış konuşmasını Kars Belediye Eş Başkanı Şevin Alaca yaparak, “Belediyemizin düzenlemiş olduğu “Gençlik Şölenine hoş geldiniz.” dedi. Alaca, “Bugün “Gençlik Bayramı” dedik. Gençlik bir ülkenin yüreğidir, beynidir, bugünüdür, yarınıdır. Gençliğin alacağı inisiyatif geleceği kurmamızda bizlere umut olacaktır. Sorgulayan, araştıran, tartışan bir gençlik özgürlük ve demokrasi mücadelesinde de en cesur adımları atacaktır. Gençlerin kültürüyle inancıyla kendi ana dilleriyle bir yaşam kurmaları ülkenin demokrasi mücadelesindeki en büyük adım olacaktır. Gençlerin özgür eşit olmadığı bir ülkede zaten demokrasiden söz edilemez. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum, iyi eğlenceler.” ifadesini kullandı.

Daha sonra sahneye çıkan Diyarbakır yöresi halk oyunları ekibi büyük beğeni ile izlendi.

Elektro Gitarda Volkan Batu, Bas Gitarda Şehmuz Yılmaz, Kemanda Gökçen Taşkın, Bateride Müslüm Çelik ve Gitar Solistliğini Rıdvan Gören’in yaptığı Grup Mink’in sahne aldığı “Gençlik Şöleni’nde söylenen şarkılara katılımcılar hep birlikte eşlik etti.

4’lü Müzik Grubunun türkülerine Kars Belediye Eş Başkanı Şevin Alaca başta olmak üzere tüm katılımcılar eşlik ederek halay çekti.

Semazen gösterisinin ardından sahneye çıkan Halk Dansları Topluluğunun gösterileri de katılımcılar tarafından soluksuz izlenirken, izleyiciler gösteriyi ölümsüzleştirmek için cep telefonlarına sarıldı. Halk Dansları Topluluğu gösterilerinin sonunda açtığı Türk Bayrağı ile büyük beğeni kazandı.

Gençlik Şöleni, Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın Halis Solmaz’a ve Şahin Selimo’ya plaket vermesi ve hatıra fotoğrafı çekmesiyle sona erdi.

kars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(1).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(2).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(3).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(4).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(5).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(6).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(7).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(8).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(9).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(10).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(11).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(12).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(13).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(14).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(15).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(16).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(17).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(18).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(19).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(20).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(21).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(22).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(23).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(24).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(25).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(28).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(29).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(30).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(26).jpgkars’ta-binlerce-genc-solende-bulustu-(27).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751