• BIST 1.360
 • Altın 452,649
 • Dolar 8,1489
 • Euro 9,6915
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 5 °C
 • Iğdır 12 °C

Kars'ta El ele eylem

Kars'ta El ele eylem
Kars'ta 2 hafta önce yapılan tek kişilik basın açıklaması bu Pazar 30 kişiyle devam etti. Eylemin öncüsü Ergün Kuçlu, basın açıklamasına destek veren vatandaşlarla el ele halka oluşturdu. Eyleme dövizle katılan 6 yaşındaki bir çocuk ise basın açıklaması b

Kars’ta 2 hafta önce yapılan tek kişilik basın açıklaması bu Pazar 30 kişiyle devam etti. Eylemin öncüsü Ergün Kuçlu, basın açıklamasına destek veren vatandaşlarla el ele halka oluşturdu. Eyleme dövizle katılan 6 yaşındaki bir çocuk ise basın açıklaması boyunca babasından talimat aldı.

  Ergün Kuçlu, Şehir Stadı kavşağındaki Cumhuriyet Meydanında yapılan, “Kars İçin El Ele” başlıklı basın açıklamasında, Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu. Çocuklardan özür de dileyen Kuçlu, “Bu günde sizler için buradayız kusura bakmayın demek için anladım ki yeryüzünün en şanssız en bahtsız en çileli neslisiniz. Biz babalarınız dedelerinizin size bıraktığı yüz yıl yetecek bir mirası her şeyi biz tükettik, yok ettik. Dedeleriniz sizlere taht da baht da bıraktı ama babalarınız onları talandan mal kaçırırcasına çabucak tükettik, yok etti. Şimdi söyleyeyim dedeleriniz size ne bıraktı? Fabrikalar, eğitim kurumları, sağlık kurumları, oyun alanları, insan sevgisi, saygı, merhameti, acıma duygusunu, dayanışmayı, yani kısaca tahtı da bahtı da bıraktı. Hayatları torunları için güzel bir ülke yaşanabilir bir kent bırakma çabası içinde geçti. Sizler için her türlü savaşı verdiler ve de bunu başardılar. Eğer dedelerinizin sizlere bıraktığı bu miras bu günlere gelebilseydi inanınki her şey çok güzel olacaktı ama olmadı. Dedelerinizle aranıza öyle bir nesil girdi ki adeta her şeyiniz talan edildi, fabrikalar gitti, eğitim tamamen gitti. Sizler artık eğitimsiz büyüyeceksiniz. Yani sizin artık bırakın okuyup meslek sahibi olmayı iyi bir aile reisi, esnaf, çiftçi, vatandaş olma şansınız bile yok. Ya sağlığınız işte orada Allah’a  emanetsiniz artık” dedi.

  Açıklamanın ardından basın açıklamasına katılan yaklaşık 30 kişi ele tutarak “Kars İçin El Ele” sloganıyla halka oluşturdular.

  Bu arada 6 yaşındaki Murat Onurtaş elindeki dövizle dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda da Babası Muzaffer Onurtaş’tan katıldığı eylemle ilgili bilgi alan Murat, elindeki dövizde yazılanları okuyup anlayamasa bile Çocuk Hastanesi istediğini hem öğretti hem de anlattı.

 • Yorumlar 3
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751