• BIST 1.127
  • Altın 500,221
  • Dolar 8,2591
  • Euro 9,6937
  • Kars 10 °C
  • Ardahan 10 °C
  • Iğdır 11 °C

Kars’ta KYDP Ekonomik yatırımlar 12. etap proje başvuru sonuçları açıklandı

Kars’ta KYDP Ekonomik yatırımlar 12. etap proje başvuru sonuçları açıklandı
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi 12. etap proje başvuru sonuçları açıklandı.

Kars’tan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na gönderilen 37 adet projenin tamamı onaylandı. Hibe desteğinden yaralanacak olan 37 adet projenin toplam tutarı 3.575.516,00 TL'dir. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kars İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda KKYDP ekonomik yatırımlar bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Uluman, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Erdal Göksu ve hibe desteği almaya hak kazanan üreticiler katıldı. 

Toplantının açılışında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kars İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Ekonomik yatırımlar 12. Etap Projeler başvuruları Bakanlığımıza gönderdik. Gönderilen 37 Projenin tamamı kabul edilmiştir. Bu konuda Projelerinin tamamı hibeye hak kazanan nadir illerden birisiyiz. Bu bağlamda Bakanımız ve Milletvekilimize teşekkür ederim. Proje yapma başarısı gösteren başta siz yetiştiricilerimize, proje hazırlayan danışmanlara ve projelerimizin değerlendirilmesi ve incelenmesi sonucu tamamının hibe desteğine hak kazanmasında katkısı olan personellerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Hayata geçirilen projenin Kars’a 3,5 milyon liralık yatırım kazandıracağına dikkat çeken Düzgün, “Bu Projeler Kars’a yaklaşık olarak 3,5 Milyon TL yatırım kazandıracaktır bu konuda sizleri tebrik ediyorum. Alacağımız Alet ve Ekipmanları mutlaka Tarım ve Hayvancılık işlerimizde kullanalım. Makineleri mevzuata uygun olarak temin edelim. Zaten bu konuda rutin olarak kontrollerimiz olacak. Bölgede yaşanan bu sıkıntılı günlerde bile devletimiz Tarım ve Hayvancılığa destek vermeye devam ediyor, bunun kıymetini bilerek daha çok çalışıp, daha çok üretelim. Bir de sizlerden istediğim taleplerinizin artması. Siz talep ettikçe bizler daha çok çalışıyoruz. Sizler önder kişiler olacaksınız inşallah sizlerle beraber üretimi arttıracağız” diye konuştu. 

Toplantıda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kars İl Müdürlüğü teknik personelleri tarafından, çiftçilere projelerin yürütülmesiyle ilgili bilgiler verildi. Çiftçilerin soruları cevaplandırıldı. 

kars’ta-kydp-ekonomik-yatirimlar-12.-etap-proje-basvuru-sonuclari-aciklandi-(1).jpgkars’ta-kydp-ekonomik-yatirimlar-12.-etap-proje-basvuru-sonuclari-aciklandi-(2).jpgkars’ta-kydp-ekonomik-yatirimlar-12.-etap-proje-basvuru-sonuclari-aciklandi-(3).jpg

iha

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751