• BIST 3.484,42
  • Altın 1022.888
  • Dolar 18.5715
  • Euro 18.3455
  • Kars 19 °C
  • Ardahan 13 °C
  • Iğdır 24 °C

Kars’ta Lise Diploması Almak İsteyenler Ay Çare Akşam Lisesi Kayıtlar Devam Ediyor

Kars’ta Lise Diploması Almak İsteyenler Ay Çare Akşam Lisesi Kayıtlar Devam Ediyor
Kars'ta hizmet veren Ay Çare Akşam Lisesi, çeşitli sebeplerden dolayı lise diploması alamayanlar için lise diploması alma fırsatı sunuyor. Sınırlı sayıda kontenjanlar için kayıtlar başladı.

Ay Çare Özel Eğitim Kurumları Akşam Lisesi sizlere lise diploması alma fırsatını sunuyor. 18 yaşını tamamlamış olup herhangi bir nedenden dolayı eğitimleri yarım kalan öğrencilerimize yarıda bıraktıkları eğitim hayatlarını tamamlamaları için gerekli olan ortamı hazırladık. Artık gündüz çalışıp akşam da eğitiminize devam ederek yarım kalan hayallerinizi mutlu sona ulaştırabilirsiniz. Ayrıca lise diplomasına sahip olmakla ülkemizdeki ve yurtdışındaki üniversitelere girebilmek için büyük bir fırsat yakalamış olacaksınız

Neden Lise Mezunu Olmalıyız?

Avrupa Birliğine geçiş sürecindeki ülkemizde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da çok önemli değişiklikler yapılmaktadır. Bu değişiklikler sonucunda lise diplomasına sahip olabilmek birçok anlam ifade etmektedir. Bugün gerek devlet kurumlarında gerekse özel kurumlarda lise diplomasına sahip olmayanlara iş imkanı tanınmayacaktır. Bu, kısaca şu demektir; lise diploması olmayanlar, devlet memuru olamadıkları gibi, özel güvenlik, askeri personel vb. birçok devlet ve özel sektör kuruluşunda da işe kabul edilmeyeceklerdir. Serbest olarak herhangi bir işyeri de açamayacaklardır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

İlköğretimi bitirmiş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Beklemeli (sorumlu) öğrenciler Özel Liselerde (koleji okuyanlar ya da ayrılmış olanlar herhangi bir nedenle lise eğitimine başlayamamış veya ara vermiş olanlar, herhangi bir nedenle liselerde okuma hakkını doldurmuş olanlar, açık lisede okuyanlar, açık liseden ayrılanlar, ortaokul veya ilköğretim mezunu olanlar, herhangi bir nedenle eğitime ara vermiş lise 9,10,11. Sınıf öğrencileri ve 12. Sınıfta beklemeli olan öğrenciler, Meslek liseleri 9. sınıfı bitirenler veya 10. Sınıfta tekrarına kamış olanlar, yurtdışından denklik belgesiyle gelenler.

Adres: Kars İl Özel İdaresi yanı – Ay Çare Özel Eğitim Kurumları Akşam Lisesi

Tel: 0535 719 77 15 – 0536 829 88 43

kars’ta-lise-diplomasi-almak-isteyenler-ay-care-aksam-lisesi-kayitlar-devam-ediyor-(1).jpgkars’ta-lise-diplomasi-almak-isteyenler-ay-care-aksam-lisesi-kayitlar-devam-ediyor-(2).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751