• BIST 1.034
  • Altın 480,331
  • Dolar 7,2420
  • Euro 8,5968
  • Kars 9 °C
  • Ardahan 12 °C
  • Iğdır 17 °C

Kars’ta Mehmet Âkif Ersoy’un torununa büyük ilgi

Kars’ta Mehmet Âkif Ersoy’un torununa büyük ilgi
Milli Mücadelenin 100. Yılı ve İstiklal Marşının Kabulünün 99. yılı münasebeti ile Kars’a gelen Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon’a büyük ilgi dikkat çekti.

KARS MANŞET

Türk Ocakları Kars Şubesi Başkanlığının organizasyonu ve Kafkas Üniversitesi Rektörlüğünün ev sahipliğinde düzenlene Milli Mücadelenin 100. Yılı ve İstiklal Marşının Kabulünün 99. yılı münasebeti ile Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon Kars’a geldi.

Kafkas Üniversitesi Ahmet Arslan Kongre ve Kültür Merkezinde; “Medeniyetimizin Tarihi Sesi: Dedem Mehmet Âkif Ersoy”  başlıklı panelde konuşan Selma Ersoy Argon, dedesi Mehmet Âkif’in bilinmeyen yönlerini hatıralar eşliğinde anlattı. Oturum başkanlığını Türk Ocakları Kars Şubesi Başkanı Doç. Dr. Mitat Durmuş’un yaptığı etkinlikte Sebilürreşat Dergisi Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan ve Selma Ersoy Argon konuşmacı olarak yer aldı. 

“Güzel insanların yaşadığı, tarihi Kars şehrinde Milli Mücadele ruhunu ve Dedem Mehmet Âkif Ersoy’u anlatmaktan büyük bir şeref duymaktayım” diyen Selma Ersoy Argon, konuşmasında “Mehmet Âkif, Türk olarak doğdu, Türk olarak yaşadı ve Türk olarak öldü.” dedi.

Fatih Bayhan ise Sarıkamış Harekâtında şehit düşenleri, Enver Paşa’yı ve Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa’yı rahmet ve minnetle anarak toprakları vatan kılan tüm Milli Mücadele kahramanlarına sınır boyundan şükranlarını dile getirdi. 

Etkinliğe Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Engin Kılıç, Prof. Dr. Kadir Aslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Yenice, Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Dekanlar, Yüksekokul ve Enstitü Müdürleri, Akademisyenler, STK üyeleri ile ortaöğretim ve üniversite öğrencileri katıldı. 

Etkinlik sonunda Selma Ersoy Argon ve Fatih Bayhan katılımcılar için kitaplarını imzalayarak, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

haber-fotograflari-(1).jpgthumbnail_haber-fotograflari-(3).jpgthumbnail_haber-fotograflari-(4).jpgthumbnail_haber-fotograflari-(2).jpgthumbnail_haber-fotograflari-(5).jpgthumbnail_haber-fotograflari-(7).jpgthumbnail_haber-fotograflari-(8).jpgthumbnail_haber-fotograflari-(9).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751