Kars'ta Spor Turu
KARS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK FAALİYET
Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET
-OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER HENTBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Küçükler (Kız-Erkek) Hentbol İl Birinciliği Müsabakaları 13-14-15-16-17 Şubat 2017 tarihlerinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda yapılmış olup dereceler:
Küçük Erkeklerde:
1.Kağızman Şair Hafzı Ortaokulu
2.30 Ekim Toplu Konutlar İdaresi Ortaokulu
Küçük Kızlarda:
1. 30 Ekim Toplu Konutlar İdaresi Ortaokulu
2.Fevzi Paşa Ortaokulu
3.Özel Çözüm Ortaokulu
-OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER VOLEYBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Küçükler (Kız-Erkek) Voleybol İl Birinciliği Müsabakaları 09-10-13-14-15-16-17 Şubat 2017 tarihlerinde Halitpaşa Spor Salonu'nda yapılmış olup dereceler;
Küçük Erkekler:
1.Mihralibey Ortaokulu
2.ŞAİKO
3.Özel Çözüm Ortaokulu
Küçük Kızlarda;
1.Kağızman Kazım Karabekir O.O
2.Kağızman Şair Hıfzı Ortaokulu
3.Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
-OKUL SPORLARI GENÇLER FUTSAL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler (Kız-Erkek) Futsal İl Birinciliği Müsabakaları 06-07-08-09-10-13-14-15-16-17 Şubat 2017 tarihlerinde Kafkas Ünv. Spor Salonu'nda tamamlanmış olup;
Genç Erkeklerde:
1.Fen Lisesi
2.Digor Anadolu Lisesi
3.15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
Genç Kızlar:
1.Susuz Çok Programlı Lisesi
2.Susuz Kazım Karabekir And.Lisesi
3.Faik Fikriye Torunoğulları Sağlık Meslek Lisesi
-YILDIZ-GENÇ VE BÜYÜK BAYANLAR TÜRKİYE FERDİ BOKS ŞAMPİYONASI
Boks Federasyonu Başkanlığımızın 2017 yılı faaliyet programında yer alan Yıldız-Genç ve Büyük Bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonaları 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Muğla/Fethiye'de yapılmış olup;
1.Cansel OLTU-64 Kg'da Genç Kızlarda Türkiye Şampiyonu
2.Elanur SAĞİT-+80Kg'da Yıldız Kızlarda Türkiye 2.olmuştur.
3.Gizem AYDEMİR-81 Kg'da Büyük Bayanlarda Türkiye 2. olmuştur.
-OKUL SPORLARI KROS GRUP MÜSABAKALARI:
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Kros Grup Müsabakaları 18 Şubat 2017 tarihinde Artvin'de yapılmış olup İlimizden Genç Kızlarda Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi,Genç Erkeklerde Gazi Ahmet Muhtar Paşa End.Meslek Lisesi katılmıştır.Genç Kızlarda ferdi Tuğba TOPTAŞ Grup 1.olmuştur.Genç Erkeklerde ise sporcularımız grup 3.olmuştur.
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Kros Grup Müsabakaları 18 Şubat 2017 tarihinde Sinop İli'nde yapılmış olup Yıldız Kız ve Erkeklerde Aydın Tanrıverdi Ortaokulu İlimizi temsil etmiştir.
-OKUL SPORLARI VOLEYBOL YILDIZ KIZ-ERKEK GRUP MÜSABAKALARI:
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Grup Müsabakaları 15-19 Şubat 2017 tarihinde Ardahan İli'nde yapılmış olup Yıldız Kızlarda Kağızman Kazım Karabekir Ortaokulu Grup 2.olmuşlardır,Yıldız Erkeklerde Mihralibey Ortaokulu grup 3.olmuştur.
-OKUL SPORLARI HENTBOL GENÇ KIZLAR BÖLGESEL ELEME GRUP MÜSABAKALARI:
18-21 Şubat 2017 tarihleri arasında Rize ili Ardeşen İlçesi'nde düzenlenecek olan Okul Sporları Genç Kızlar Hentbol Bölgesel Eleme Yarışmalarına İlimizi temsilen Hasan Harakani Anadolu Lisesi Katılacaktır.
-OKUL SPORLARI VOLEYBOL GENÇ ERKEKLER BÖLGESEL ELEME GRUP MÜSABAKALARI:
23-26 Şubat 2017 tarihleri arasında Iğdır ilinde düzenlenecek olan Okul Sporları Voleybol Gençler Erkek A Bölgesel Eleme Yarışmalarına İlimizi temsilen Haydar Aliyev End.Meslek Lisesi katılacaktır.
-OKUL SPORLARI KAYAK ALP-KUZEY VE SNOWBOARD TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI :
Okul Sporları Kayak Alp-Kuzey ve Snowboard Türkiye Birinciliği müsabakaları 20-22 Şubat 2017 tarihleri arasında Bursa/Uludağ'da yapılacak olup İlimizi temsilen katılacak sporcular,
S.N |
Adı Soyadı |
D.T. |
|
Okulu |
KATEGORİ |
||||
1 |
|
|
|
Genç Erkek |
|||||
2 |
|
|
|
|
|||||
3 |
DİLRUBA YİĞİT |
2005 |
|
Gazipaşa Ortaokulu |
Küçük Kız |
||||
4 |
EMİR ALİ BAKIŞÇI |
2003 |
|
Mustafa Kemal Paşa Ortaokulı |
Yıldız Erkek |
||||
5 |
MİRAÇ EREN ÜSTÜNDAĞ |
2006 |
|
Gazipaşa Ortaokulu |
Küçük Erkek |
||||
6 |
Samet BOYDAK |
2005 |
|
Kazım Karabekir Ortaokulu |
Küçük Erkek |
Kuzey Disiplininde;
S.N |
Adı Soyadı |
D.T. |
|
Okulu |
KATEGORİ |
||||
1 |
|
|
|
Genç Erkek |
|||||
2 |
KİBAR ÇAYIR |
1999 |
|
Kars Sarıkamış Spor Lisesi |
Genç Kız |
||||
3 |
MERVE TIMARLI |
2001 |
|
Kars Sarıkamış Spor Lisesi |
Genç Kız |
||||
4 |
MUHAMMET EMİN KARABAĞ |
2004 |
|
Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu |
Yıldız Erkek |
Snowboardda;
S.N |
Adı Soyadı |
D.T. |
|
Okulu |
KATEGORİ |
1 |
ONUR GÜLER |
2001 |
|
Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Anadolu Lisesi |
Genç Erkek |
2 |
SELİN GÜLCE GÜLER |
2004 |
|
Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu |
Yıldız Kız |
-ANADOLU YILDIZLAR LİGİ KAYAK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Anadolu Yıldızlar Ligi Kayak Türkiye Şampiyonası Müsabakaları 20-22 Şubat 2017 tarihleri arasında Bursa/Uludağ'da yapılacak olup İlimizi temsilen katılacak sporcular
Alp Disiplininde;
1 |
DİLARA ÜSTÜNDAĞ |
6-3-2004 |
Sporcu |
2 |
ZERDA TIMARLI |
13-7-2004 |
Sporcu |
3 |
BURAK ÇELİK |
6-6-2001 |
Sporcu |
4 |
ÖZKAN ÇELİK |
11-8-2001 |
Sporcu |
5 |
YUSUF KOÇ |
16-3-2003 |
Sporcu |
6 |
BÜNYAMİN ÇELİK |
16-3-2003 |
Sporcu |
Kuzey Disiplininde;
YUNUS EMRE FIRAT |
1-9-2001 |
Sporcu |
MAHİR GÖK |
7-2-2000 |
Sporcu |
KORAY ALACALI |
1-1-2002 |
Sporcu |
ÖMER ÇELİK |
11-10-2002 |
Sporcu |
MERVE TIMARLI |
15-2-2001 |
Sporcu |
EDANUR AYAN |
11-3-2001 |
Sporcu |
-ALP DİSİPLİNİ A1 LİGİ 2.AYAK YARIŞMASI(U12-U14 VE U16 )
Kayak alp disiplini A1 Ligi 2.ayak Yarışmaları 222-24 Şubat 2017 tarihleri arasında Bursa/Uludağ'da yapılacak olup İlimizi temsilen 20 sporcu katılacaktır.
-ANADOLU YILDIZLAR LİGİ ATLETİZM İL BİRİNCİLİĞİ SEÇMESİ
Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm İl Birinciliği Müsabakaları 22 Şubat 2017 tarihinde 10:00'da başlamak üzere Gıyasettin Yılmaz Sporcu Eğitim Merkezi Önü'nde başlama üzere yapılacaktır.
-OKUL SPORLARI GENÇLER A KICK BOKS İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler (Kız-Erkek) Kıck-Boks İl Birinciliği Müsabakaları 27-28 Şubat 2017 tarihlerinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda başlayacaktır.
-OKUL SPORLARI GENÇLER A GÜREŞ İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler A Güreş İl Birinciliği Müsabakaları 22-23 Şubat 2017 tarihlerinde Halitpaşa Spor Salonu'nda başlayacaktır.
-OKUL SPORLARI GENÇLER-YILDIZLAR TAEKWONDO İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler-yıldızlar (Kız-Erkek) Taekwondo İl Birinciliği Müsabakaları 24 Şubat 2017 tarihinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda başlayacaktır.
- OKUL SPORLARI GENÇLER-YILDIZLAR-KÜÇÜKLER SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler (Kız-Erkek) Satranç İl Birinciliği Müsabakaları 20-21-22-23 Şubat 2017 tarihinde,Yıldızlar 24-27-28 Şubat 2017,Küçükler 01-02-03 Mart 2017 tarihlerinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda başlayacaktır.
- OKUL SPORLARI YILDIZLAR FUTBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar (Kız-Erkek) Futbol İl Birinciliği Müsabakaları 20 Şubat -03 Mart 2017 tarihleri arasında Sentetik Saha'da başlayacaktır.
OKUL SPORLARI GENÇLER-YILDIZLAR HOKEY İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler-yıldızlar (Kız-Erkek) Hokey İl Birinciliği Müsabakaları 24 Şubat-01 Mart 2017 tarihinde Kafkas Ünv.Aba Müslüm Güven Stadyumunda başlayacaktır.
-ATLETİZM GELİŞTİRME PROJESİ SEÇMELERİ :
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığımızın 2017 yılı faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Kros Yarışmaları aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde yapılacaktır.
Müsabaka Yeri Saat Tarih :
Arpaçay 10:00 27 Şubat 2017
Akyaka 14:00 27 Şubat 2017
Digor 10:00 02 Mart 2017
Selim 10:00 06 Mart 2017
Sarıkamış 10:00 01 Mart 2017
Kağızman 10:00 28 Şubat 2017
Susuz 10:00 07 Mart 2017
Kars Merkez 14:00 07 Mart 2017
Final 10:00 09 Mart 2017
-1.AHIR DAĞI ATLI KIZAK-GELENEKSEL KIZAK ŞAMPİYONASI
18-19 Şubat 2017 tarihlerinde Kahramanmaraş İli'nde düzenlenecek olan 1.Ahır Dağı Atlı Kızak-Geleneksel Kızak Şampiyonası müsabakalarına İlimizden 3 sporcu katılmıştır.