• BIST 83.675
  • Altın 251,240
  • Dolar 6,1048
  • Euro 6,8129
  • Kars 8 °C
  • Ardahan 7 °C
  • Iğdır 16 °C

Kars’ta spor turu

Kars’ta spor turu
KARS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK FAALİYET

TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 19 Nisan tarihinde imzalanarak yürürlüğe konulan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Yönlendirme Projesi Eylül 2018-Ocak 2019 test ölçümleri 09 Ekim-30 Kasım 2018 tarihleri arasında İlimiz ve İlçelerimizde bahsi geçen projenin bu yıl İlkokul 3.Sınıfa başlayan öğrencilere yönelik test ölçümlerine devam ediliyor.
TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ EYLÜL 2018-OCAK 2019 DÖNEMİ YAZILI TALİMAT VE ONAYLAR İŞ TAKVİMİ

karsta-spor-turuu.jpg

ATLETİZM

13 Ekim 2018 tarihinde Ağrı’da düzenlenen U16, U18 Atletizm Bölgesel Kros Ligi 1. Kademe yarışlarına, ilimizi temsilen 2 Antrenör, 8 spor katıldı.

DERECELER

U18:

Hakan BUĞANLI, Barış ÖZBEK, Mazlum ATAŞ, Ali ÇELİK takım olarak 3. oldular.

AMATÖR SPOR HAFTASI
Ülke genelinde düzenlenecek Amatör Spor Haftası programları kapsamında halkımızı düzenli fiziksel aktivitelere özendirmek, ülke genelinde sporun yaygınlaşması bireylerde spor kültürünün artırılması yetenek taraması yapılarak çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin halka tanıtılması, müsabaka tecrübesinin kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesi, spora katılımın üst seviyeye çıkarılması ve İl Spor Merkezlerine kayıt yaptıran çocukların kaynaşmasını sağlamak amacıyla 08-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Amatör Spor Haftası etkinlikleri yapıldı.

YILIN EN'LERİ
İlimizde 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Başkanlığınca Yılın En'leri ödülleri verildi.
Uzun yıllar İl Müdürlüğümüz bünyesinde farklı birimlerde çalışan Enver YILMAZ yılın enleri ödülüne laik görüldü.

Yılın Enleri Sporcular:
❖ Boks: Canser OLTU
❖ Voleybol: Ayşe KÖSELİÖREN
❖ Atletizm: Tuğba TOPTAŞ
❖ Futbol: Hikmet Deniz KORKMAZ
❖ Kayakçı: Zerda TIMARLI, Yusuf Koç, Rıfat Hamza TAŞ

TENİS:
Amatör Spor Haftası kapsamında Tenis İl Birinciliği müsabakası 13 Ekim 2018 tarihinde saat 10:00 da İlimiz Halit Paşa Spor Salonunda yapıldı.
Dereceler:
Genç Kızlar:
1.Melisa ÇETİN Cumhuriyet Anadolu Lisesi
2.Yaprak AYDENİZ Atatürk Kız Mesleki Ve Teknik Lisesi
3.Nurcan BATMACA Atatürk Kız Mesleki Ve Teknik Lisesi
Genç Erkekler:
1.Alişan BULUT Kars Fen Lisesi
2.Muhammed YILDIRIM Final Temel Lisesi
3.Mehmet Salih ASDLAN İmam Hatip Lisesi

YÜZME:
Amatör Spor Haftası kapsamında Yüzme İl Birinciliği müsabakası 14 Ekim 2018 tarihinde saat 10:00 da İlimiz Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda yapıldı.

AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ YÜZME YARIŞI DERECELERİ

50 METRE MİNİK ERKEKLER SERBEST STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ALİ METE BAKIRCI 40.38 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 YAĞIZ EYMEN TOKSOY 54.32 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 EFE AYDEMİR 55.14 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE MİNİK ERKEKLER SIRT ÜSTÜ STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 MUSTAFA UTKU KAYABAŞ 57.08 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 ARARAT KURTULAN 58.27 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 YAĞIZ EYMEN TOKSOY 1.02.37 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE MİNİK ERKEKLER KURBAĞA STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ALİ METE BAKIRCI 56.94 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 EFE AYDEMİR 1.07.51 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 ARARAT KURTULAN 1.09.16 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE MİNİK ERKEKLER KELEBEK STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ALİ METE BAKIRCI 51.49 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 SAMET CAN ÖZDEMİR 1.09.04 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 ARARAT KURTULAN 1.12.07 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK ERKEKLER SERBEST STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ERKİN BERK POLİÇE 39.78 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 AHMET YİĞİT BAŞKENT 40.61 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

3 AHMET EFE UZUN 42.02 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK ERKEKLER SIRT STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ALPEREN AKÇAY 51.88 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 AHMET YİĞİT BAŞKENT 56.11 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

3 AHMET EFE UZUN 58.40 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK ERKEKLER KURBAĞA STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ERKİN BERK POLİÇE 52.63 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 AHMET EFE UZUN 1.02.09 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 ALPEREN AKÇAY 1.08.82 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK ERKEKLER KELEBEK STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ERKİN BERK POLİÇE 55.50 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 AHMET EFE UZUN 1.05.13 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 ALPEREN AKÇAY 1.19.70 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ ERKEKLER SERBEST STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 HÜSEYİN CAN KOÇ 36.94 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 BERKAY CAY 37.70 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

3 BERKAY KIVRAK 39.62 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ ERKEKLER SIRT STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 BERKAY KIVRAK 50.35 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 BEDİRHAN ÖZKAYA 50.75 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 HÜSEYİN CAN KOÇ 50.95 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ ERKEKLER KURBAĞA STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 BERKAY ACAY 51.88 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 HÜSEYİN CAN KOÇ 50.95 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

3 BERKAY KIVRAK 1.01.14 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ ERKEKLER KELEBEK STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 EREN ÜNAYDIN 1.03.53 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE GENÇ ERKEKLER SERBEST STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 BARAN BİNGÖL 28.93 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 SERHAT KARACAER 32.69 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 EMİRCAN ÖZAD 35.64 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE GENÇ ERKEKLER SIRT STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 BARAN BİNGÖL 35.32 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 SERHAT KARACAER 41.88 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 EMİRCAN ÖZAD 49.11 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE GENÇ ERKEKLER KURBAĞA STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 BARAN BİNGÖL 38.97 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

2 SERHAT KARACAER 49.75 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE GENÇ ERKEKLER KELEBEK STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 BARAN BİNGÖL 35.50 SN KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ

50 METRE MİNİK KIZLAR SERBEST STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 CANSU DEMİRCİOĞLU 45.75 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 ÖZGE MELEK TAŞCI 47.75 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 MERVE DUR 57.80 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE MİNİK KIZLAR SIRT STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 MERVE DUR 51.17 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 ZEYNEP ZELAL DAŞTAN 55.19 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 CANSU DEMİRCİOĞLU 55.56 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE MİNİK KIZLAR KURBAĞA STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 CANSU DEMİRCİOĞLU 1.02.28 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 MERVE DUR 1.03.99 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 ZEYNEP ZELAL DAŞTAN 1.04.34 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE MİNİK KIZLAR KELEBEK STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 CANSU DEMİRCİOĞLU 59.31 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 MERVE DUR 1.05.97 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 RÜYA MADAK 1.27.53 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK KIZLAR SERBEST STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 SUDENAZ AKTAŞ 43.37 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 BERRA GÜMÜŞ 49.36 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 ÖZGENUR SENA TAŞKAN 50.49 GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK KIZLAR SIRT STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 SUDENAZ AKTAŞ 55.29 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 ÖZGENUR SENA TAŞKAN 59.38 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 BERRA GÜMÜŞ 1.01.66 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK KIZLAR KURBAĞA STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 SUDENAZ AKTAŞ 59.21 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 ÖZGENUR SENA TAŞKAN 1.02.07 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 BERRA GÜMÜŞ 1.07.28 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE KÜÇÜK KIZLAR KELEBEK STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ÖZGENUR SENA TAŞKAN 57.40 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 SUDENAZ AKTAŞ 58.76 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 ALİS ARAMİNA AKÜZÜM 59.16 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ KIZLAR SERBEST STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 SILA GÜNDÜZ 55.22 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 ALEYNA KAYGISIZ 55.44 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ KIZLAR SIRT STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ALEYNA KAYGISIZ 1.01.57 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 SILA GÜNDÜZ 1.11.23 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ KIZLAR KURBAĞA STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ALEYNA KAYGISIZ 1.09.57 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

50 METRE YILDIZ KIZLAR KELEBEK STİL

SIRALAMA İSİM VE SOYİSİM DERECE KULÜBÜ

1 ALEYNA KAYGISIZ 1.38.00 SN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

WELLNESS KURS:
1.Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu 30 Ekim-10 Kasım 2018 tarihleri arasında Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda yapılması planlanmaktadır.

JUDO
2. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu ,yeterli sayı sağlanması durumunda 22 Kasım-08 Aralık 2018 tarihleri arasında Denizli’de yapılacaktır.

GENÇLİK MERKEZİ
Sosyal medyada gençleri esir alan ve insanların özel yaşantılarını ifşa ettikleri sosyal medyadan bahsederek gençlerin sosyal medya hesaplarında daha dikkatli paylaşımlar yapmaları konusunda konuşuldu.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan protokolle İnovasyon Atölyesi kapsamında 25 gencinde katılmış olduğu Girişimcilik Kursu düzenlendi. Kursun sonunda Sayın İl Müdürümüz Gürsel Polat, makamında genç girişimcileri ağırlayarak belgelerini takdim etti.
Kişisel Gelişim Kulübü üyesi gençlerimiz ile 2018-2019 yılı faaliyetlerini istişare ettik ve oynayacağımız oyunlara karar verdik.
“Ekmeğe hürmet edin, çünkü yerin ve göğün bereketindendir.” "Aç insanları düşün ve ekmeğini öyle ye. Gençlerimize ekmek israfı ile ilgili video izletip günde 12 milyon ekmeğin çöpe atılmasına dikkat çektik.
Sosyal Bilimler Atölyesi kapsamında ''İnanç Özgürlüğü'' konusunda gençler ile hasbihal ettik
10 Parmağında10 Marifet projesi kapsamında yetenek ve ustalık gerektiren işleri yapan ve her birinin, bir cevher olduğu Meslek Lisesinde ki gençlerden kaynak yapmayı ve iş parçasını şekillendirmeyi uygulamalı olarak öğrendik.

KARS AMATÖR LİGİ 4. HAFTA MAÇ SONUÇLARI

20/10/2018 11:00 Kars Sentetik Saha Kars DSİ 5 - 0 Akyaka Gençlerbirliği
20/10/2018 12:00 Kağızman İlçe Stadı Kağızmanspor 1 - 2 Gazi Karsspor
20/10/2018 13:00 Kars Sentetik Saha Kars 36 Spor 9 - 0 Kars Doğugücü
21/10/2018 12:00 Kars Sentetik Saha Dikme Gençlikspor 4 - 2 Susuz Gençlikspor
21/10/2018 12:00 Kağızman İlçe Stadı Kağızman Gençlerbirliği 5 - 0 Kars İl Özel İdare
21/10/2018 12:00 Selim İlçe Stadı Selim Gençlikspor 8 - 0 Kars Demirspor

  • Yorumlar 1
    UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
    Diğer Haberler
  • Kars Demir Spor finalde!06 Nisan 2019 Cumartesi 15:33
  • Kars Demir Spor, U17 Türkiye Şampiyonasına iddialı başladı05 Nisan 2019 Cuma 14:42
  • Kars 36 Spor kendi evinde kaybetti23 Mart 2019 Cumartesi 17:37
  • Kars 36 Spor Kağızman Gençler Birliği karşılaşmasına hazır22 Mart 2019 Cuma 10:40
  • Kars Amatör Lig 16. Hafta tamamlandı04 Mart 2019 Pazartesi 09:22
  • Harbiler 36 Taraftar Grubu, Kars 36 Spor’a destek kampanyası başlattı25 Şubat 2019 Pazartesi 17:35
  • Kars’ta spor turu31 Ocak 2019 Perşembe 20:04
  • Kars’ta spor turu23 Ocak 2019 Çarşamba 14:29
  • Kars’ta spor turu16 Ocak 2019 Çarşamba 09:23
  • Kars’ta spor turu10 Aralık 2018 Pazartesi 11:03
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751