• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • Kars 5 °C
  • Ardahan 5 °C
  • Iğdır 13 °C

Kars'ta Yayla sorunu Valiliğe taşındı

Kars'ta Yayla sorunu Valiliğe taşındı
Kars’ın Arpaçay İlçesine bağlı Akçalar Köyü ile merkeze bağlı Halefoğlu Köyü arasında yaşanan yayla sorununa Vali Yardımcısı Mehmet Halis Aydın çözüm buldu.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Edinilen bilgilere göre; Geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa’dan gelen bir vatandaşa Akçalar Köyü Muhtarı kefil olarak Halefoğlu Köyünden yaklaşık 1 Milyon 200 bin TL’ye yakın hayvan alındı. Ödemenin zamanı geldiğinde parayı ödemeyen Şanlıurfalı bir şahsa kefil olan Muhtardan ücret talep edildi. Muhtar ödemeyi yapmayarak köyü terk etti. Akçalar Köylülerinin iddiasına göre; Halefoğlu Köylüleri ise ödemeyi Akçalar Köylüleri tarafından yapılacağını ve ödeme karşılığında köyün yaylarını kullanmaya başladıklarını söylediler.

Bu durumdan zarar gördüklerini iddia eden Akçalar Köylüleri bugün Kars Valiliği önünde toplandılar. Yaklaşık 50 kişi Kars Vali Yardımcısı Mehmet Halis Aydın ile görüşme talep etti. Olay yerine gelen Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri köylülerden 4 kişilik sözcü grup seçerek Vali Yardımcısı Aydın ile görüştürdüler.

Görüşme sonunda gazetecilere bir açıklama yapan grup, “Olayı sayın Vali Yardımcımıza ilettik. Vali Yardımcımız sayın Valimize konuyu ileteceğini ve konu hakkında gerekli çalışmaların yapılacağını söylediler.” açıklamasında bulundular.

Grup daha sonra Valiliğin önünden sessizce ayrıldı.

akcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(1).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(2).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(3).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(4).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(5).jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(6)-001.jpgakcalar-koyune-karakol-kuruluyor-(7).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751