• BIST 1.549
 • Altın 407,896
 • Dolar 7,3182
 • Euro 8,8462
 • Kars -8 °C
 • Ardahan -10 °C
 • Iğdır 2 °C

“Kars’taki Besi OSB diğer illere örnek olacak”

“Kars’taki Besi OSB diğer illere örnek olacak”
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) yetkilileri, Kars’taki sanayi sektörüyle ilgili kurum ve kuruluş temsilcileriyle görüştü ve saha incelemelerinde bulundu.

Serhat Kalkınma Ajansı yetkililerinin (SERKA) yeniden yapılanma sonrası bölge illerinde başlattığı kurum ziyaretleri ve saha incelemeleri Kars’la devam etti.

SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, Kars Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ensar Bektaş, Tarım ve Kırsal Kalkınma Birim Başkanı Sevgi Gündüz ile Sanayi, Ulaştırma ve Enerji Birim Başkanı Ramazan Mutlu Doğaner ilk olarak Kars Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Filiz Çalış’ı ziyaret etti. Görüşmede, Kars OSB’nin altyapı durumu ve bölgedeki yatırımlar ele alındı.

Genel Sekreter Taşdemir, Çalış’a Ajansın yeni yapılanmasını tanıttı ve Ajans olarak kurumlar arası işbirliğine büyük önem verdiklerine dikkat çekti.

SERKA Genel Sekreteri Taşdemir, bu gelişmelerin Kars ve bölge açısından memnuniyet verici olduğunu belirterek, özellikle İhtisas OSB’nin kurumsal kapasitesiyle bölgedeki diğer illere örnek teşkil edeceğini ifade etti.

Kars’tan önce Ağrı’da KOBİ merkezi ve Tekstilkent ile Ardahan’ın Göle ilçesindeki yerleri gezdiklerini dile getiren Taşdemir, üretim türlerine göre bu tür alanların İhtisas OSB’ye dönüştürülmesinin faydalı olacağını kaydetti. Genel Sekreter Taşdemir ve birim başkanları OSB’de bulunan bazı firmaları ziyaret etti.

OSB’deki Ser Süt, Safir Süt ve Süt Ürünleri, Sulobanlılar Orman Ürünleri, Hacı Mehdioğlu Tarım Makinaları firmalarını gezerek, yetkililerinden firmaların üretim kapasiteleri, istihdam durumları, yaşadıkları sorunlar ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Taşdemir, firma temsilcilerinden Ajansın mali desteklerini takip etmelerini ve kurumsal kapasitelerinin arttırmak için Ajansın desteklerinden faydalanmak için açılan programlara başvurmalarını istedi.

“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(1).jpg“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(2).jpg“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(3).jpg“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(4).jpg“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(5).jpg“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(6).jpg“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(7).jpg“kars’taki-besi-osb-diger-illere-ornek-olacak”-(8).jpg

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751