• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 14 °C
 • Ardahan 8 °C
 • Iğdır 20 °C

Kars’tan kaşar götürüldü

Kars’tan kaşar götürüldü
22 sendikacı 4 çuval kaşar peyniriyle birlikte otobüsle Ankara'ya hareket etti

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) şube ve temsilcilikler adına Eğitim Sen Kars Şubesi Başkanı Ahmet Adıgüzel, hareket öncesi yaptığı açıklamada, “Bugün tüm ülkede emekçiler bir kez daha alanlarda. Yiğit TEKEL işçilerinin direnişinin arkasında biz varız diye haykırmak için; TEKEL işçilerinin mücadelesi mücadelemizdir diye bir kez daha ilan etmek için alanlardayız. Buradan Hükümete bir kez daha sesleniyoruz. Çalışma yaşamını kökünden dinamitleyen kuralsız çalıştırma sevdanızdan vazgeçin. İşte görüyorsunuz bu ülkenin gerçek sahipleri olan emekçiler güvencesizliğe hayır diyor; anlamıyorsanız tane tane anlatalım, duymuyorsanız daha yüksek sesle haykıralım” dedi.

 

“TEKEL işçileri haklıdır. Mücadeleleri ekmek mücadelesidir. TEKEL işçilerine yönelik kışkırtmaları bırakın, iftiralarınızdan vazgeçin” diyen Adıgüzel, şunları söyledi:

 

“İllerde bizleri bu eylemlerden caydırmak için tebligat üzerine tebligat çıkaran Hükümet bu eylemi bizim yarın Ankara’da yapacağımız eylemin tebligatı olarak kabul etsin. Tebliğ ediyoruz: yarın Ankara’da temsilcilerimiz TEKEL işçilerinin yanında olacak; sloganlarla, ıslıklarla, türkülerle, halaylarla TEKEL işçileri ile kucaklaşacaklar. Tebliğ ediyoruz: yarın Dünya Sosyal Adalet gününde Ankara’da TEKEL direnişinin kalbinde hep birlikte Adalet isteyecekler. Arkadaşlarımız Cumartesi gecesini TEKEL direnişinde geçirecekler. Bu ülkenin emekçileri kadrosuz, güvencesiz işlerde ömür tüketmeye karşı direniyor. 4/C’ye, 4/B’ye karşı direniyor. Sözleşmeli, kadrolu, taşeron işçisi, kurum işçisi diye bölünmeye parçalanmaya karşı direniyor. Örgütsüzleştirmeye, sendikasız bir çalışma düzenine karşı direniyor. Bugün bütün Türkiye TEKEL, bütün Türkiye direniş. TEKEL işçilerinin haklı talepleri karşılanmalıdır”

 

Bütün sözleşmelilerin kadroya alınması gerektiğini de vurgulayan Adıgüzel, “Herkese güvenceli iş ve insanca yaşanacak ücret hakkı sağlanmalıdır. Hükümet verdiği süre sonunda TEKEL işçilerine müdahale edeceğini ilan etti. Tebligatları kabulümüzdür. Buradan biz de tebliğ ediyoruz. TEKEL işçisine yönelik olası bir saldırıda bu ülkenin emekçileri olarak sessiz kalmayacağız, bütün ülkede misliyle karşılık vereceğiz. Eylemlerimizle karşılık vereceğiz. Yaşasın emekçilerin ortak mücadelesi” diye konuştu.

 

Daha sonra 22 sendikacı 4 çuval kaşar peyniriyle birlikte otobüsle Ankara’ya hareket etti.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751