• BIST 1.513,040
 • Altın 544,95
 • Dolar 9,4833
 • Euro 11,0247
 • Kars -3 °C
 • Ardahan -2 °C
 • Iğdır 4 °C

KAÜ'de 32. Dönem Veteriner Hekimler mezun oldu

KAÜ'de 32. Dönem Veteriner Hekimler mezun oldu
Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi 32. Dönem mezuniyet töreninde yeni mezunların yanında yer aldı.
Volkan KARABAĞ
Ülkemizin ve Bölgemizin en önemli ve köklü Veteriner Fakültelerinden olan Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen “32. Dönem Mezuniyet Törenine” Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül ve Konya Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Koçak katıldı. Veteriner Fakültesi Dekanı Mete Cihan’ın açılış konuşması ile başlayan törende Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu da bir konuşma yaparak mezun olan Veteriner Hekimlere hayatlarında başarılar diledi.
Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu, Veteriner Fakültesini ilk 3 dereceye girerek mezun olan 3 kişiye veterinerlik mesleğinin sembollerinden olan steteskop, mezun olan tüm öğrencilere de mesleği simgeleyen kabartma yaka rozeti hediye etti. Bölge Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül tören sonrası yaptığı açıklamada “ Bölge Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu olarak Odamızın temellerinin atıldığı, hepimizin mezun olduğu Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinin 32. Dönem mezuniyet törenine katılarak genç meslektaşlarımızın heyecanına ve mutluluğuna ortak olduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz. Bu vesile ile bizleri bu törene davet eden Sayın Dekanımız Mete Cihan Hocamıza buradan teşekkür etmek istiyorum. Mezun olan tüm meslektaşlarımıza meslek hayatlarında başarılar dilerken, Veteriner Hekimlik mesleğini icra ederken meslek etiği ve deontolojik kurallarından ayrılmamalarını, bu güzel günün sonunda hepimizin birlikte tekrar ettiği “Veteriner Hekim Yemini”ne bağlı kaldıkları bir meslek hayatı yaşamalarını diliyorum. Kendilerine Bölge Veteriner Hekimleri Odası olarak çam sakızı çoban armağanı mesleğimize ait kabartma yaka rozetleri hediye ettik. Kutsal Veteriner Hekimlik mesleğine ilk adımı attıkları için tekrar genç meslektaşlarımızı tebrik ediyor, kendilerine en derin mesleki saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diye sözlerini noktaladı. 

 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751