• BIST 1.527
 • Altın 406,324
 • Dolar 7,2588
 • Euro 8,7512
 • Kars -3 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 4 °C

KESK 26 Mayıs için Kars’taydı

KESK 26 Mayıs için Kars’taydı
KESK 26 Mayıs'ta 4 Konfederasyonun ortaklaşa yapacakları 1 günlük iş bırakma eylemini örmek amacıyla toplam 50 İli kapsayan gezi kapsamında Kars'ta da değerlendirme toplantısı yaptı. Ayrıca; KESK MYK üyesi Adnan Gölpunar ve Tüm Bel Sen MYK üyesi Nurettin

Kars Merkezdeki Gazi Ahmet Paşa İlk Öğretim Okulunda teneffüs saatinde öğretmenler odasında yapılan toplantıda konuşan KESK MYK üyesi Adnan Gölpunar 26 Mayıs’ta yapılacak eylemin önemine değindikten sonra gelen sorulara cevap verdi.

Dün akşam da Öğretmenevi’nde KESK üyesi 100’e yakın üyenin katılımı ile 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya KESK MYK üyesi Adnan Gölpunar ve Tüm Bel Sen MYK üyesi Nurettin Kınık da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını KESK Kars Şube ve Temsilcilikler Platformu dönem sözcülüğünü yürüten aynı zamanda BES Kars İl Temsilcisi İnan Ercan yaptı. Ercan konuşmasında Ankara’nın ayazında 78 gün direnerek sınıf mücadelesi öldü diyenlere ders veren TEKEL işçilerinin mücadelesinin yanı sıra gündemde olan AKP’nin Anayasa değişikliği tartışmalarına da değindi.

Ercan, yapılmak istenen Anayasa değişikliklerinin aslında mevcut hakları da elimizden alan ve daha da geriye götüren bir değişiklik olduğunu burada bizlere şu anda kafa karışıklığı yaşayan toplumu aydınlatma görevi de olduğunu anımsattı. Daha sonra ise en az 1 Mayıs kadar önemli olan 26 Mayısın önemine değindi.

Toplantıda söz alan Eğitim Sen Şube Başkanı Ahmet Adıgüzel de Eğitim Sen tarafından 17 Nisan’da Ankara’da yapılacak olan mitinge çağrı yaptı.

Tüm Bel Sen MYK üyesi Nurettin Kınık ise 25 Kasım sonrası somut olarak ön plana çıkan birleşik mücadelenin önemine değindikten sonra 1 Mayıs ve 26 Mayıs’ın neden önemsenmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda KESK ve bağlı sendikaların genel merkezlerin Kars gibi taşra illere eğitim çalışmalarına önem vermesi talebi birçok üye tarafından dile getirildi.

Toplantı karşılıklı soru-cevap ve önerilerinde olduğu konuşmalarla sona erdi

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751