• BIST 1.217
  • Altın 483,350
  • Dolar 7,8080
  • Euro 9,2619
  • Kars 12 °C
  • Ardahan 9 °C
  • Iğdır 19 °C

Kılıç: “Digorlunun tek geçim kaynağı tarım ve hayvancılık”

Kılıç: “Digorlunun tek geçim kaynağı tarım ve hayvancılık”
AK Parti Kars Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yunus Kılıç, seçim çalışmalarını il genelinde sürdürüyor

Tacettin DURMUŞ / KARS MANŞET

AK Parti iktidarlarıyla, Kars il genelinde istikrarın ve kalkınmanın önemini anlatan Kılıç’ın bu günkü durağı Digor ilçesi oldu.

Digor halkı tarafından ilgiyle karşılanan Kılıç, önceki dönem Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Kars’a hizmet ettiklerini hatırlatarak, bu hizmetlerin dev projeler ile devam ettiğini söyledi. Bakan Arslan ile Kars’ın her yerinin şantiye alanına döndüğünü de belirten Yunus Kılıç, 24 Haziran seçimlerinin Kars il geneli ve ülkemiz için önemini anlattı.

Elini sıktığı her bir Digorlu vatandaş ile bir süre sohbet eden Kılıç, veteriner kökenli bir Karslı olarak ve son günlere kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında tarım ve hayvancılık alanlarında danışmanlık görevi yaptığına vurgu yaptı.

Milletvekilliği yaptığı dönede tarım ve hayvancılık ile yaşamlarını idame ettiren Karslıların yılardır birikmiş önemli sorunlarını çözdüğünü de ilçe halkına anlatan AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç: “İnşallah sizlerin destekleriyle 24 Haziran’dan sonra da Ankara’daki sesiniz olmaya devam edeceğiz ve Kars’ın hizmetkârı olacağız. Bu seçim Kars ve Türkiye için çok önemli. Kars’a Bakanımız Sayın Ahmet Arslan ile birlikte devam eden ve edecek olan büyük yatırımların devamı için vereceğiniz oylar çok önemlidir. Kars’ı AK Partili üç milletvekili ile temsil edilelim ve Ankara’ya üçlü ve güçlü gidelim. 24 Haziran’da AK Parti olarak 3-0 yapalım, birlikte daha güçlü olalım” dedi.

Digor halkı ile sohbetleri sırasında ilçe halkının tek geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık konularında yapılacakları anlatan Kılıç: “Kırmızı et üretiminin artması için çalışıyoruz. Bunun içinde AK Parti hükümetleri döneminde köylülerimize büyük destekler verildi. Hayvancılığın daha da gelişmesi lazım. Bakanlığın 250 bin baş düve projesi çok önemli. Amacımız anaç sayısını daha da arttırmaktır. Amacımız vatandaş bundan buzağı elde etsin. Kaliteli bir ırk üretmek ve bundan sağlıklı verim almak amacıyla küçük ölçekli işletmelere yardımda bulunduk. Biz ellerindeki mal sayısını 15’e tamamlıyoruz. Yemine de katkı veriyoruz. Devletin katkısıyla vatandaşımızın ellerindeki anaç sayısını arttırıyoruz. Bakanımız sayın Ahmet Eşref Fakıbaba zaten açıklamıştı. Amacımız sadece 250 bin düve vermek değil amacımız 5 yılın sonunda 5 milyon anaç sayısına ulaşmaktır. Biz 5 milyona değil, 2 milyon dahi arttırsak bu Türkiye’nin kırmızı et üretimini karşılamaya yeterli olacaktır. 300 baş koyun projemiz ise büyük işletmelere yönelik bir projedir. Arazisi, merası, çalışanı çok olan ailelere veriyoruz, bu projede hem hayvan varlığımızı arttırmaya hem de kırmızı et üretimimizi karşılamaya yönelik bir çalışmadır. Genç Çiftçi Projesiyle de köyünden göç etmeyi düşünen gençleri köylerinde üretime teşvik ediyoruz ve bu konuda da güzel gelişmeler kaydettik. Ahmet Arslan bey bölgemiz için bir fırsat. Küçük Kars’ın çok büyük bir bakanlığı var. Bu dönem ulaştırma bakanı bizim karsımıza nasip oldu. Sayın Ahmet Arslan beyin siyasetteki gücü ve ağırlığından daha fazla istifade edip kendi alanımızda yeni projeler yapıp bölgemiz insanının refahına katkı sunacağız. Kars halkının hem Cumhurbaşkanımıza hem de bakanımıza çok güçlük bir şekilde sahip çıkacağına inanıyorum" şeklinde ifadeler kullandı.

kilic-“digorlunun-tek-gecim-kaynagi-tarim-ve-hayvancilik”-(1).jpgkilic-“digorlunun-tek-gecim-kaynagi-tarim-ve-hayvancilik”-(2).jpgkilic-“digorlunun-tek-gecim-kaynagi-tarim-ve-hayvancilik”-(3).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751