• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 13 °C
 • Ardahan 14 °C
 • Iğdır 23 °C

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi
Kars İl Tarım Müdürlüğü Destekleme Şube Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında 18 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğle ilgili bilgilendiri

Program kapsamında; Anıza direkt ekim makinesi, Balya makinesi, Canlı balık nakil tankı, Çeltik fide dikim makinesi, File sistemi kurulması, Hububat harman makinesi, Mısır hasat tablası, Motorlu tırpan, Pancar söküm makinesi, Pülverizatör, Sap parçalama makinesi, Silaj makinesi, Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, Taş toplama makinesi, Yem hazırlama makinesi, Koyun kırkma makinesi makine ve ekipman alımlarına destek verilecek.

Arıcılık makine ve ekipmanında destek verilecek alan ise şunlar: Basınçlı sulama sistemi kurulması, Çayır biçme makinesi, El traktörü, Biçer bağlar, Lazerli tesviye aleti, Mibzer, Pamuk toplama makinesi, Patates söküm makinesi, Rüzgar makinesi, Sap toplamalı saman makinesi, Soğuk hava tesisatlı taşıma aracı, Gübre dağıtma makinesi, Diskaro-Goble, Zeytin hasat makinesi, Tambur Filtre.

Detaylar:

1-Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas mal alım tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verilecek.

2-Mal alım tutarları piyasa rayiçlerini geçemeyecektir. Hibeye esas tutar gerçek kişiler için mal başına 50 bin TL ve tüzel kişiler için mal başına  100 bin TL'yi geçemeyecek.

3-Basınçlı sulama sistemleri başvurularında gerçek kişiler için 100 bin TL, tüzel kişiler için 200 bin TL'yi geçemeyecek.

4-Mal alım bedellerinin bu miktarları aşması durumunda aşan kısım başvuru sahibi tarafından ayni katkı olarak karşılanacak.

5-Başvuru bütçeleri KDV hariç hazırlanacak.

-Başvuru süresi, Tebliğin yayım tarihi olan 18 Mart 2010 tarihinden itibaren 45 beş gün olarak belirlendi.

-Başvuru yapacak olan gerçek ve tüzel kişiler, program konusunda İl Tarım Müdürlüklerinde bulunan İl Proje Yürütme Birimlerine başvurarak gerekli bilgileri ücretsiz temin edebilecekler.

-Programla ilgilenen gerçek ve tüzel kişiler, başvurularını İl Tarım Müdürlüğüne yapmaları gerek.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751