• BIST 2.865,29
  • Altın 1024.848
  • Dolar 17.9591
  • Euro 18.3112
  • Kars 33 °C
  • Ardahan 29 °C
  • Iğdır 36 °C

Kozanlı gençler, afet bölgesindeki akranlarına yardım için sahne aldı

Kozanlı gençler, afet bölgesindeki akranlarına yardım için sahne aldı
Adana'nın Kozan ilçesinde Türkiye Kızılay Vakfı Genç Gönüllüleri ve Türkiye Gençlik Vakfı üyesi gençler, toplumun afet bilincini arttırmak amacıyla...

Adana'nın Kozan ilçesinde Türkiye Kızılay Vakfı Genç Gönüllüleri ve Türkiye Gençlik Vakfı üyesi gençler, toplumun afet bilincini arttırmak amacıyla hazırlandıkları tiyatrosu gösterisinden elde ettikleri geliri, afet bölgesinde okuyan öğrencilere yardım olarak gönderecek.

Kozan'da yardımsever gönülle gençler, sahneledikleri "Keloğlan ile Cankız Afetleri Öğreniyor" adlı tiyatro oyunu gönüllerde taht kurdu. Toplumun afet bilincini arttırmak için bir aylık süreçte hazırlanarak sahnelenen tiyatro gösterisinden elde edilen geliri afet bölgesinde mağdur olan çocuklara yardım olarak gönderecek olan gençlerin bu çabası büyük takdir topladı.

Kozan Kaymakamlığı himayesinde Kozan Kızılay Şubesi ile Türkiye Gençlik Vakfı Kozan İlçe Temsilciliği üyesi gönüllü gençlerin sahnelediği "Keloğlan ile Cankız Afetleri öğreniyor" adlı tiyatro oyunu Kozan Belediye sinemasında gençler ve çocuklar ile buluşturdu.

Geceye, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Saygılı, Kozan Belediyesi Başkan yardımcısı Soner Uzun, Arif Dağlı, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

TÜGVA Kozan İlçe Temsilcisi Özgür Çoban, gönüllü gençlerin afet bölgesinde üniversite öğrencilerine burs vermek için sahne aldıklarını ifade ederek "Gecede sahne alan gönüllü kardeşlerimiz yıllarca bu işi yapıyor edasında tam bir profesyonellik örneği sergilediler. Tüm geliri ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs olarak verilecek. Gecede 15 bin Türk Lirasının üzerinde para toplandı. Tüm dünyada Z kuşağı Kozanda bundan böyle Gönül Kuşağı dediğimiz dev yürekli gönüllülerimiz daha çok güzel işlere imza atacaklarından hiç şüphe duymuyoruz" dedi.

Kızılay Kozan Şube Başkanı Oğuz Cengiz de gençlerin örnek bir tiyatro gösterisi ile sahne aldıklarını ifade ederek tebrik ve takdirlerini dile getirdi.

Etkinlik sonunda Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Saygılı tarafından Kozan Kaymakamı Sayın Şafak Gürçam'a geceyi organize eden TÜGVA İlçe Temsilcisi Özgür Çoban ve senarist ve yönetmen Sıdıka Sena Kanlı'ya plaket takdim edildi. Gecede toplanan 15 bin TL, yangın ve sel bölgesinde üniversitede okuyan öğrencilere burs olarak akranları tarafından verilecek.

Kozanlı gençler, afet bölgesindeki akranlarına yardım için sahne aldı

Kozanlı gençler, afet bölgesindeki akranlarına yardım için sahne aldı

Kozanlı gençler, afet bölgesindeki akranlarına yardım için sahne aldı

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751