• BIST 1.979,83
 • Altın 782.22273
 • Dolar 13.538
 • Euro 15.3178
 • Kars -12 °C
 • Ardahan -14 °C
 • Iğdır -5 °C

KÜN’de gündem sağlık

KÜN’de gündem sağlık
Kapadokya Üniversitesi, Motif Vakfı iş birliğiyle "Halk Kültüründe Sağlık Uluslararası Sempozyumu" düzenleyecek.

Kapadokya Üniversitesi, Motif Vakfı iş birliğiyle "Halk Kültüründe Sağlık Uluslararası Sempozyumu" düzenleyecek.

9-11 Aralık 2021 tarihlerinde Kapadokya Üniversitesi Mustafapaşa Yerleşkesi Oktay Sinanoğlu Binası'nda yapılacak sempozyumda, Covid-19 küresel salgınıyla bir kez daha önemini ispatlayan "Sağlık" konusunun halk kültüründeki tüm yansımalarını tespit etmek ve bu konuda geleceğe bilgi aktarımı yapılması amaçlanıyor.

İki gün boyunca koşut oturumlar halinde sınırlı sayıda sözlü sunum yapılması planlanan sempozyumda; tıp ve sağlık metinleri, geleneksel sağlık kurumları, halk felsefesinde sağlık, halk hekimliği, ocak geleneği ve ocaklılar, önleyici (proflaktik) halk hekimliği uygulamaları, sağaltıcı halk hekimliği uygulamaları, telkin tedavileri (Irvasa), mekanik tedaviler (Parpılama), Bitkisel, hayvansal, madensel ilaçlar, Şifalı sular, Şifalı otlar, Geleneksel inanç ve uygulamalarda sağlık, ad verme geleneğinde sağlık, halk ekonomisinde sağlık, halk hukukunda sağlık, halk meteorolojisinde sağlık, geçiş dönemi ritüellerinde sağlık, tasavvuf düşüncesinde sağlık, anonim halk edebiyatında sağlık, aşık edebiyatında sağlık, tekke edebiyatında sağlık, klasik edebiyatta sağlık, halk müziğinde sağlık, Halk anlatılarında sağlık, Halk tiyatrosunda sağlık, halk oyunlarında sağlık, geleneksel eğlence kültüründe sağlık, el sanatları ve zanaatlarında sağlık, Türkçe söz varlığında sağlık, konuları ele alınacak.

Toplumsal cinsiyet algısında sağlık vb. gibi halka ait her alandaki "Sağlık" bilinci ve ürünlerinim konu edildği sempozyuma Yurt içinden ve yurt dışından birçok bilim adamı ve uzmanı katılacak.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751