• BIST 2.980,00
  • Altın 1018.789
  • Dolar 17.9409
  • Euro 18.2827
  • Kars 18 °C
  • Ardahan 11 °C
  • Iğdır 24 °C

Kütüphane sayısı artacak, kitaplara hızlı erişim sağlanacak

Kütüphane sayısı artacak, kitaplara hızlı erişim sağlanacak
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kendisini makamında ziyaret eden Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş ve Ankara İl Kültür ve...

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kendisini makamında ziyaret eden Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş ve Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ile ilçedeki kütüphanelerin sayısını artırmak ve mevcut kütüphanelere "Kütüphane Otomasyon Sistemi (KOHA)" altyapısının kurulması için protokol imzaladı. Altınok, "Vatandaşımızın bilgi edinme gereksinimini karşılamak ve yaşam boyu öğrenme çabalarını desteklemek için kütüphanecilik sistemimizi geliştiriyoruz. Her düzeyde örgün ve yaygın eğitimi desteklemek için kütüphanelerimizin sayısını artırıyoruz" dedi.

Başkan Altınok, Keçiören'deki kütüphane ve kitap sayısını artırmak ve kütüphanelerde profesyonel otomasyon altyapısını oluşturmak için Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile sürekli işbirliği yaptıklarını ve bunu da bir protokol ile resmi hale getirdiklerini belirtti.

"Profesyonel sınıflama dönemi başlıyor"

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ali Odabaş ve Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu'na verdikleri katkıdan dolayı teşekkür eden Altınok, imzalanan protokole ilişkin ise şu bilgileri paylaştı:

"KOHA sistemini ilçemizdeki kütüphanelerde oluşturarak kitaplara hızlı erişimi sağlayacağız. Bu sayede kitap sayısı başta olmak üzere kütüphanelerimizdeki verilerimizi Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile daha kolay paylaşacağız. Bu anlamda kütüphanelerimizde profesyonel sınıflama dönemini başlatıyoruz. Öte yandan açmayı planladığımız bebek ve çocuk kütüphanesi için Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüz mimari destek sağlayacak."

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751