• BIST 1.776,41
 • Altın 702,32
 • Dolar 12.2478
 • Euro 13.8849
 • Kars -3 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 3 °C

Mamak Ar-Ge birimi kuruyor

Mamak Ar-Ge birimi kuruyor
Mamak Belediyesi, bünyesinde Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü (Ar-Ge) kuruyor.

Mamak Belediyesi, bünyesinde Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü (Ar-Ge) kuruyor.

Milli Teknoloji Hamlesi'nin ruhuna uygun olarak temel bilimler, sosyal bilimler, matematiksel bilimler ve yaşam bilimleri alanında çalışmalar yürütecek olan Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü, her bilim dalına hitap eden teknoloji ve uygulama merkezleri kuracak. Türkiye'de ilk defa bir belediye bünyesinde kurulan Teknoloji ve Girişimcilik Birimini müdürlük düzeyine çıkartan Mamak Belediyesi, bu girişimi ocak ayında düzenlenecek lansman ile duyuracak.

Kurulacak müdürlük ile belediyecilik alanında yeni bir dönemin başlayacağına inandığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "Bilim, teknoloji ve girişimcilik kültürünün hızla gelişmesi için üstümüze düşen milli görevi yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Bu vizyon doğrultusunda kurulacak olan Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğümüzün Türkiye'nin 2023 hedeflerinde yer alan milli gelirin yüzde 3'nün Ar-Ge'ye ayrılması hedefine uyumlu olarak 2022 yılı belediye bütçesinin yüzde 3'nün temel ve sosyal bilim çalışmalarına ayıracağız. 2023 yılında ise bu bütçeyi yüzde 10 olarak gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

'3 stratejik hedefimiz var'

Mamak Füzyon markası ile çalışmalarını yürütecek olan Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğünün 3 stratejik hedefi olduğunu da kaydeden Köse, "Bu hedeflerin ilki Mamak'ta bilim ekosisteminin güçlendirilmesi olacak. Devamında ise geleceğin mesleklerine uygun nitelikte bölge sanayisine genç istihdam kazandıracağız. Bununla birlikte bölgede teknolojiyi geliştiren gençlere destekler verip girişimcilik ekosistemini kurmak ve bu sistemi geliştirmek istiyoruz" dedi.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751